Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr mobilu do 6000kč

Dobrý den, vybírám nový mobil na vánoce. Cena by neměla přesáhnout 6000. Display od 4,5 palců do 5 palců. Chtěl bych, aby mobil měl kvalitní foťák. Mobil budu používat na nějaké to hraní her, internet, sledování filmů, focení, natáčení. Hodily by se i nějaké kvalitní mapy. Nejvíc se mi líbí Nokia Lumia 920, ale nevím jestli má cenu ji kupovat, už je dost stará i když na ni ještě bude update na Windows 10, neví někdo jak dlouho na ni ještě budou updaty ? Dále Xiaomi Hongmi. Nechci Samsung.

Ne, Samsungy ne, Redmi 1S je za ty prachy parádní mobil. Tady kolega by asi rád poradil S3 Neo, ale ten má oproti Redmi 1s několik nevýhod, jako třeba horší TouchWiz oproti odladěnému MIUI, nebo o něco horší AMOLED displej, než má Redmi - IPS. Navíc, je to ještě Samsung a to má každý trouba co koupí první věc, kterou vidí na úvodce Datartu...

Samsung Galaxy S3 Neo, perfektni telefon, krasny vzhled, rychly, prehledne prostredi Touchwiz, AMOLED displej - pekne barvy, nizsi spotreba nez LCD. Ma dve chyby - kupuji to ovecky v Datartu a ma ho kdekdo.

Treti mnohem zavaznejsi chyba je, ze nema LTE, ale to nema ani Xiaomi Redmi 1S a ani vetsina telefonu v cenove relaci, kterou chces. Myslim, ze ted vysly nejake Huaweie, ktere jsou do ceny a maji LTE a potom myslim nejakej Alcatel (to jest cinske TCL s koupenou znackou pro EU).

Radši jak do Číňana bych šel do té Nokie. Jsou to kvalitní, stabilní a rychlé telefony.
Doporučuji se podívat ještě na BlackBerry Z10, konkrétně na model stl-100-002, který má Lte, což je v teto cenové kategorii docela mazec.
Foťák výborný, kamera taky...

nějaké to hraní her, internet, sledování filmů, focení, natáčení. Hodily by se i nějaké kvalitní mapy.

Internet - je IMHO jedno. BB má kvalitní problížeč a internet jde prohlížet naprosto bez problémů.
Sledování filmů - BB má větší rozlišení, než ten SGS, takže lepší.
Focení, nátáčení - denně fotím desítky fotek a nemůžu si stěžovat.
Mapy - Ty online jsou dost dobré (+ navigace). Offline jsem zatím nezkoušel.

Jediný problém by mohly být ty hry, kde na BB OS 10 těch her bude méně.

Her tam je nicméně tisícovky + jdou pouštět aplikace z Androida (řeší i mapy).

Jako bonus bude mít u BB:
- 2GB RAM
- 16GB místa na ty hry (což se dá u obou telefonů ale řešit i paměťovkou)
- rychlý a bezpečný systém.

Abych byl objektivní (a tazatel si mohl co nejlépe vybrat) tak vypíšu i výhody toho SGS:
- mírně lepší procesor
- FM rádio
- Infraport

Pak tady máme to rozlišení displeje, což je otázka. Na sledování filmů je lepší většě rozlišení, ale taky větší displej. První má lepší BB, druhé, i když jenom o 0,1" Samsung. Na hry bude lepší nižší rozlišení, které ale bude mít horší obraz.

Toť otázka... A to máme ve hře ještě desítky dalších telefonů! :-?