Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejdou mi otevřít žádné soubory (ani Tento Počítač..)

Ahoj,
predem bych Vas chtel pozadat, abyste formulovali svoje rady co nejjednoduseji, protoze IT vubec nerozumim a sam se tento problem snazim vyresit z duvodu nouze, kdy jsem na rok v cizine a tezko mi tu nekdo pomuze. Mam Windows 7 (notebook), mam ho pouze par mesicu, a nedavno se mi ho podarilo zavirovat. Nejdrive na me na internetu vyskakovaly nechtene reklamy, pote se samovolne otevirala okna a dokonce to zacalo i samo stahovat jina svinstva (ruzny ty programy "na zrychleni"). Zkusil jsem se s tim porvat sam a stahnul jsem si antivir Pandu, ta to vsechno odstranila a smazala, takze jsem to pak vse defragmentoval (snazil jsem se to zrychlit, uprimne nevim o co jde) a doufal jsem, ze to bude ok. Pri restartovani, kdy probihalo nejake zaverecne cisteni, se mi ovsem notebook vybil.Pri zapnuti nesly spustit zadne soubory.. myslel jsem si, ze to jsou jen soubory .exe, ovsem pote mi nesly otevrit ani jine soubory a dokonce ani Tento pocitac, ani zadna jina cast hlavniho menu. Pise to, ze neni pridruzeny program, ktery by mohl tuto akci provest. Jediny co se mi defacto poderilo otevrit je internet a tak se vas tu ptam... Za jakoukoli radu budu vdecny, PC vazne moc nerozumim, slepe jsem duveroval nejakym navodum na netu :-/. Ruda

potrebujes association fix pre spravnu vec (to co nefunguje) a pre spravny windows. Da sa najst googlom.

Napr. http://www.sevenforums.com/tutorials/19449-default -file-type-associations-restore.html tam si nalistuj ten pre "folder", a pre "exe". Stiahnes (rovno na plochu aby si nemusel otvarat tentopocitac), poklepes, malo by sa to opytat ci fakt chces pridat do registry, potvrdis.
Ak ti nefunguju aj ine veci tak si stiahni aj pre ine veci tie ktore nefunguju.

bohuzel ani ty dva soubory se mi po stazeni neotevreli, hlasilo mi to stjenou chybu jako s .exe :Aby mohly Widows otevrit tento soubor, potrebuji vedet, ktery program chcete pouzit k jeho otevreni. A pak, ze mi muzou vyhledat vhodny program na netu, to ovsem ve finale nefunguje..

Asi budu znit hloupe, ale ani uprimne nevim co je chkdsk po restartu a cmd. Pokud me navedes, tak budu rad. Jinak chapu, ze se to zda jako moc velke sousto pro nekoho, kdo nerozumi zakladnimu slovniku ajtaku zacatacniku, ovsem nemam moc jinou moznost, notebook potrebuju do skoly a driv jak v cervenci se do CR nevracim :/ (jsem v UK).

Tak cmd ma koncovku .exe a ty mi stejne jako zrejme vsechny ostatni nefungujou. Ja jsem v UK na stredni, nejaky ucitel IT by mi s tim asi mohl pomoct, ovsem ani mu nejsem schopny nastinit muj problem, tak se obavam, jestli to bude mit cenu. Nekdo mi rikal, at si vratim vychozi nastaveni o nejakejch par mesicu dozadu, ci co, ale bohuzel se to vsechno toci kolem toho problemu, ze na cokoli kliknu, tak to po me chce vyhledat vhodny program pro spusteni onoho souboru.

na jiném pc stáhnout antivirové bootovací cd (.iso), vypálit jako obraz cd.
nabootovat z toho možná ještě zavirovaný pc, prohledat disk.

Pri restartovani, kdy probihalo nejake zaverecne cisteni, se mi ovsem notebook vybil.

totální nezodpovědnost.

Pise to, ze neni pridruzeny program, ktery by mohl tuto akci provest.

nestihla se provést oprava nastavení - programy byly asociovány na spuštění viru.
jde o větve v registrech:

HKEY_CLASSES_ROOT\.exe
HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\open\command

oprava např. zde: fixexec

léčení má jen krátkodobý smysl. další z miliónů uživatelů s administrátorskými právy, který si tam spouští viry - právě s těmi absolutními právy.

Dekuju, vypada, ze do toho asi vidis. Kdyz se mi to vybilo, tak jsem si rval vlasy, tusil jsem, ze sem tim urcite neco pos--l. Notebook mel pulku baterky, nez jsem ho restartoval a netusil jsem, ze to bude trvat tak dlouho, jednodusse jsem cekal a nepripojil ho k napajeni. Zitra ho vezmu do skoly a zkusim si odchytit naseho ucitele na IT (ja IT nemam). Muzu te jeste jednou poprosit o pojmenovani toho "problemu"? Klidne anglicky, ja tomu bohuzel nerozumim ani v cestine (nekterejm castim). Ale pochopil jsem, ze na tohle rozhodne sam stacit nebudu :/.

Ked ti nefunguje nic na tie .reg subory (ani pravy klik - importovat alebo co), tak zmackni ctrl-alt-del, tam klikni na task manager, potom klikni na menu subor a drz ctrl a zmackni New Task. Otvori sa cmd, tam napis regedit.exe a otvori sa editor registry, a mozes si tam tie fixy do registry podoplnovat rucne v regedite.
Stejnym sposobom (z konzoly) mozes spustit potom aj akykolvek exe.

Jezis.. Ze ja radci nepracuju na psacim stroji :D.. Podle toho popisu bych to asi nejak udelal, asi az na cast "podoplnovat rucne".. co tam mam proboha doplnovat? Koukam, ze je to asi dost v prdeli.. Muzu to zkusit, ale abych s tim nenasekal jeste veci paseku.. :/

Alebo ako uz pisal mif vyssie, kazdy notebook ma moznost obnovit windows na stav pri kupe. Predtym si odzalohuj data, napr. skus sposobom ktorym som popisoval vyssie spustit nejakeho spravcu suborov napr. %windir%\explorer.exe
a vykopiruj si ich niekam na usb disk apod. Potom zmacknut spravnu klavesu po zapnuti (zavisi od vyrobcu) a zvolit factory recovery

Notebook je HP Pavilion dv3. Jinak jsem udelal presne tyhle kroky a pak jsem tam zkopiroval ten prikaz pro otebreni spravce souboru (pokud jsem tomu dobre rozumel), pote na me vyskocilo okno, ktere mi oznamilo, ze nemam program, ktery bych ten "soubor" otevrel..

skopiroval si to do konzoly? To je take velke cierne okno. To sa ti malo otvorit pri Ctrl+NewTask
Este mozes skusit len NewTask a napisat tam explorer.exe
Ked nic tak nic, mozes si data odzalohovat aj napr. live linuxom ale ten si bez funkcneho PC nevypalis.

HP ma pre recovery klavesu F11. Mackat po restarte (este pocas BIOSu)