Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Černá obrazovka

Zdravím, při zapnutí počítače se systém běžně načítá a nabíhá obrazovka s textem "Vítejte/Welcome" a po "načtení" nemám nic jen černou obrazovku a nic se nedá dělat. Tak jednou z 20 zapnutí se stane, že systém jakoby naběhne, ale je neskutečně zasekaný, aplikační softwary nejdou spustit a ani internet nefunguje. V podstatě jen jdou otevírat jen složky, nastavení atd.. HDD sem nedávno měnil(za použitý) takže vůbec netuším čim by to mohlo být. Předem děkuji :)

OS : Windows Vista (bohužel)

systém jakoby naběhne, ale je neskutečně zasekaný, aplikační softwary nejdou spustit a ani internet nefunguje.

Tak asi jedině zazálohovat důležitá data na jiný disk nebo flashku,sehnat si ovladače alespoň pro základní desku a LAN pro Vistu a přeinstalovat systém.Předtím ale zkus zkontrolovat paměti(memtest) a HDD-utilitou od výrobce.Detaily o testech si najdi třeba zde na poradně.

HDD sem nedávno měnil(za použitý) takže vůbec netuším čim by to mohlo být

-takže jsi OS nedávno instaloval znova?A ovladače chipsetu taky?

Právě, že neinstaloval prostě sem nahodil s HDD s již nainstalovanym OS, ale právě ty ovladače chipsetu mi v Správci zařízení hlásili, že nejsou správně nainstalované.. ale z netu jsem si je stáhnout nemohl vzhledem k tomu, že mi nefunguje a když sem to zkoušel nainstalovat z flashky tak se to instalovalo přes den a furt to běželo tak sem to vzdal.

Vista neni bohuzel ale bohuvdaka. Treba v nej mat ale SP1 aj SP2 nainstaleny.
Tvoje problemy su najskor HW charakteru, OS s tym nema moc spolocne. Disk otestovat napr. aj v HD Tune cely povrch, ale moze sa aj srat zakl.doska alebo grafika apod.
Win by som skusil nacisto, servicepacky, a len spravne ovladace z webu vyrobcu dosky a grafiky, ci sa to bude opakovat aj po cistej instalacii