Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 8.1/Linux Mint 17

Dobrý den,chtěl bych se zetptat jakou verzi Linuxu zvolit co sem koukal na obrázky tak se mi líbí Linux Mint 17 má ho někdo ? pokud možno potřeboval bych ho nainstalovat Duak boot Windows 8.1 a Linux Mint 17 co nainstalovat nejdřív ?

nejprve Windows, idealni je instalovat oboji na jiny disk, pak to mas jednoduche, nainstalujes Win pri odpojenem linux disku a obracene.

Mint 17 ma radu oddanych fanousku, neradi slysi, ze graficke prostredi Cinnamon pada, ale je to tak. Nicmene ani u Mintu ti nic nebrani pri nespokojenosti si nainstalovat jen jine graficke prostredi. Kazdopadne bych ti doporucil jako linuxove distro Ubuntu potazmo nejake distro, ktere je z nej odvozeno, coz splnuje i Mint. Duvod je ten, ze Ubuntu ma nejvic lidi a tezko potkas problem, ktery by uz nekdo pred tebou neresil a nepodelil se, takze je vicemene kazdy problem rychle resitelny prostym vyhledanim pres Google.

Ubuntu je dobry volit verze LTS a to predevsim za predpokladu, ze na tom chces pracovat a ne si s tim hrat. Ne-LTS verze nebyvaji az zase tak odladene, protoze se predpoklada, ze to budou pouzivat predevsim pokrocili uzivatele, kteri si umi v pripade problemu poradit. Takze doporucuju pouzivat 14.04.

Sam jedu take na Ubuntu 14.04.

Ne-LTS verzi pouzivam jen ve virtualce.