Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak správně umístit zdroj v PC sestavě.

Zdravím

Mám od včerejšího dne nový zdroj (Seasonic S5-500ET T3 500W), vyměnil jsem ho za původní který jsem měl v setavě při její koupi byl to zdroj od (Delta Electronics 460W).
Teď abych se dostal k samotné věci, zdroj jsem úspěšně namontoval do sestavy je to sestava(HPE500cs) case je stejný kromě komponentu, některé jsem přidával, je tam teď 6GB Ram a na graficke kartě je chlazení od Arctic Cooling Accelero Twin Turbo II.

Chci se s váma poradit, jestli mám dobře ten zdroj umístěn. Zde přidávám fotky.

Tady je ještě staré foto jak byl umístěn starý zdroj - TT5GDJF.jpg

Zde je umístěn nový zdroj směrem že ten ventilátor fouká do bedny.

1.9WYtUQO.jpg
2.cVxhlzO.jpg
3.RwBr7Sl.jpg

Zde v druhém případě je zdroj umístěn tak jak byl umístěn předtím ten původní. Tak že ventilátor fouká na kraj bedny, jsou tam takové větrací dírky.
1.YKWlsvr.jpg
2.DHoGhER.jpg (tady je to větrání v bedně kudy procházel vzduch od minulého zdroje
3.s3LyUon.jpg (Tady si taky můžete všimnout že nápis je obráceně, takže by to tak asi být nemělo)

Na jednom foru mi psali že je to v zásadě jedno, poprvé sice psali že by obráceně být neměl být že ho usmažím, ale pak jak jsem napsal že tam jsou na kraji ty větrací dírky tak říkali že to tak asi být může.
Že zřejmě výrobce to tam tak ze začátku dal, aby ušetřil životnost tomu původnímu zdroji.

Takže ptám se vás, jak má být v té me bedně správně umístěn. Tak že fouká přes ten černý ventilátor vzduch do bedny směrem na ventilátory od grafiké karty.
Nebo tak, že fouká přes ty větrací dírky do kraje bedny.
Kdyby jste chtěli foto toho nového zdroje jak vypadá tak je zde http://img4.czc.cz/faoe9t5olsilbbnh02lpfps4g9_7/ob razek.
Fotka mého casu je zde - ImgW.ashx

Díky za rady

Vyfoť ještě ten počítač víc z dálky, v těch fotkách se moc dobře nedá vyznat.
Zadní stěna zdroje musí být přišroubovaná přímo k díře v plechu, který má mít skříň nahoře vzadu.
A ventilátor, pokud máš ten velký, tak musí foukat do zdroje a tou mřížkou má vycházet teplý vzduch rovnou ven z bedny, přes nic dalšího.

Tak jak to bylo tady:
NN1bWUI.jpg
To byl vlastně "vzduchový zkrat" čili zdroj nasával vzduch z venku, a ještě k tomu přes mřížku, a vyfukoval ho taky ven. Takže vlastně z vnitřku bedny neodsával vzduch. Pak by dost trpěl celý počítač, nebo bys tam musel mít ještě další větrák který by odsával vzduch z bedny. Když ten zdroj otočíš tak jak má být, tak další větrák už nebude potřeba.

tak to je pěkně blbá konstrukce. Teplý vzduch letí nahoru, tak by měl být zdroj nahoře, aby ho odsával ze skříně. Pak tam musí být ještě další větrák na odsávání vzduchu ze skříně, což znamená zbytečně větší hlučnost.

A ten velká černý ventilátor na tom zdroji ten vzduchá vsává dovnitř nebo ho dává ven ? Protože mi se líbí více varianta položení zdroje jak byla předtím, že ten ventilátor by byl do boku tak jak ten starý původní.

Jsou tam dva ventilátory pokud vím ten velký černý a potom ten co směřuje dozadu ten by měl dávat to teplo ven.

Někdo to tam namontoval blbě:)
Nebo ne úplně blbě, tak to taky může být, ale ta mřížka na bedně jednak brzdí zbytečně vzduch, a jednak zdroj se sice chladí, ale nechladí vnitřek bedny.
A ve zdroji je vždycky jen jeden ventilátor. V tom tvém je to ten velký.
Jakým směrem fouká, to poznáš jedině tak, že ho zapojíš a dáš před něj ruku. Správně by měl foukat dovnitř do zdroje. Pokud by foukal ven, tak ho vyšroubuj a otoč.
V tom počítači si musel mít ještě jeden ventilátor, který odsával vzduch z bedny.
Když ten zdroj dáš tak jak sem ti radil, tak můžeš ten druhý ventilátor odpojit a počítač bude míň hlučný.

To je možné, mnoho výrobců dělá věci celkem nelogicky. Já sem kdysi v bedně měl větrák ve zdroji zapojený úplně naopak, a divil sem se proč se počítač zahřívá. Taky sem si v počítači nechával vyříznout díru, protože tam byla udělaná na větrák tak blbá díra, že byla způlky zakrytá plechama a tudíž větrák dělal zbytečně kravál a měl menší účinnost.