Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový Procesor?

Zdravavím,
dostal jsem nový počítač, ale je celkem "pomalej"... V tom počítači je blbej procesor (1.60 GHz) a chtěl bych ho vyměnit.
Co jsem se tak ptal kamarádů, tak kdybych si koupit novej procesor, musel bych vyměnit i základní desku, ale já jí nechci měnit.. nejde to udělat abych si koupil jen novej procesor?

(Píšu to ze stránky kde jsem to koupil)

Procesor: AMD Athlon X4 5150 Kabini

Představujeme Vám novinku od AMD, kterou je velmi zajímavý čtyřjádrový procesor AMD Athlon X4 s jádrem Kabini pro patici AM1. Jedná se zcela novou a cenově dostupnou řadu procesorů pro všestranné použití. Vyniká velmi solidním výkonem, skvělým poměrem cena / výkon a nízkou spotřebou.

norm. frekvence: 1.60 GHz TDP: 25 W
max. frekvence: 1.60 GHz výrobní technologie: 28 nm
počet jader / vláken: 4 / 4 architektura: Kabini
velikost cache: 2 MB patice: AM1

Základní Deska: ASUS AM1M-A

Do této sestavy jsme pro Vás vybrali kvalitní a velmi dobře vybavenou základní desku Asus AM1M-A určenou pro nové AMD APU procesory. Deska disponuje všemi důležitými funkcemi jako např. vysokorychlostní porty USB 3.0 a SATAIII. Kvalitní 8-kanálová HD zvuková karta a gigabitová síťová karta jsou již dnes samozřejmostí.

čipová sada: AMD APU síťová karta: gigabitová
patice: AM1 zvuková karta: osmikanálová HD
počet slotů RAM: 2 podpora RAID: ne
počet portů SATA: 4 sloty: PCI-e x16, 2x PCI-e x1

Grafická karta: AMD Radeon HD 8400 (Radeon R3)

AMD Radeon HD 8400 je skvělý grafický čip z rodiny AMD Radeon R3, který umí pracovat až s 2 GB DDR3 paměti, disponuje 128-bitovou paměťovou sběrnicí a podporuje nejnovější herní specifikace vč. DirectX 11.2 a Mantle. Na portu HDMI umí pracovat s rozlišením až 4096 x 2160 a bez problémů zvládá i náročnější 3D herní grafiku.

velikost paměti: 2 GB DDR3 (sdílená) počet stream procesorů: 128
frekvence jádra: 600 MHz frekvence pamětí: 1600 MHz
podpora DirectX: 11.2 podpora OpenGL: 4.3
šířka paměťové sběrnice: 128 bit AMD Eyefinity Technology2 and 4K Ultra HD Support

Ten nový procesor by měl stát tak do 4000kč

Kdyžtak něco dopíšu když bude třeba.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Nová základní deska
Nový procesor
Nová grafika (ale pokud nebudeš hrát vše na ultra tak nemusíš)

Na patici AM1 není moc výkonných procesorů, takže pokud chceš procesor výkonej tak musí bejt i základní deska

Víc to rozepisovat nebudu, nemá cenu :D prostě vymněnit

Myslíš tohle?

Skříň: SPIRE Orbit

Spire je tradičním výrobce kvalitních chladičů, zdrojů a počítačových skříní a jako jeden z mála výrobců skříní dokáže za rozumnou cenu nabídnout pohledné a velmi dobře zpracované skříně. Spire Orbit je toho důkazem, jedná se o kvalitní, středně velkou skříň s výborným vnitřním uspořádáním, díky kterému pojme i rozměrné grafické karty. Skříň je vybavena dvojicí předních USB a audio portů a dostatkem pozic pro pevné disky i mechaniky. V dané cenové kategorii byste jen těžko hledali lepší skříň.

formát skříně: MidiTower formát desky: full ATX
pozice pro ventilátory: 2x 12cm + 9cm materiál: plast + kov
rozměry: 405 x 175 x 410 mm (v x š x h)