Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Xeon nebo i5 ?

Dobrý den,chci se zeptat jestli se vyplatí(z dlouhodobého hlediska) investovat do procesoru Xeon e3 1231v3 místo i5 4690 ?Ptám se protože plánuji stavět nové pc které bude převážně herní(1920x1080) popřípadě office a web ...
GK bude: msi r9 290

Streamování, frapsování, rendering videa, ..
Xeon 1231v3 má víceméně stejný výkon, jako dnešní i7 o stejných taktech - to znamená dostatečný na jakoukoliv existující hru (a jistě i několik let do budoucna bude mít).
Pokud se rozhodujete mezi př. i5-4690/K a Xeonem E3-1231v3, osobně vidím finančně i výkonnostně výhodnější Xeon. To je ale asi věc názoru.

Hodí se ke všemu, jen se pro něco vyplatí víc a pro něco méně. Kromě serverů třeba pracovní stanice.
Pokud třeba někomu běží na počítači vývojové prostředí, databázový server a třeba ještě nějaký virtualizovaný systém, tak už to začíná být znát.