Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pomalá rychlost kopírování na externí disk ...

Mám externí disk Externí disk Verbatim 2.5" Store 'n' Go USB HDD 1000GB
(http://www.alza.cz/verbatim-2-5-store-n-go-usm-usb -hdd-1000gb-modry-d523952.htm#alternativy)
Na jednom PC (Win 7 Pro) na něj kopíruju rychlostí cca 15 000 kB/s a na druhém PC (Win XP Home) bohužel pouze jen 900 kB/s.
Vyzkoušel jsem snad všechno - kontrola antivirem, shodit antivirus, kopírování v Průzkumníku a Total Commanderu.
Nemůžu zjistit, kde je chyba.
Díky

1) Asi bych měl dodat, že problém se týká i flashky (ne jediné, ale všech), které mají kapacitu např. 4 GB
2) Zmiňovanou rychlost hlásí total commander. Je to jistě orientační, nicméně cca 15-20x pomalejší než na druhém PC.
3) vyrobce/prodejce - zakoupen cca pred 6 lety s nainstalovanymi Win XP Home a vsemi ovladači.
Reinstalace systému se nikdy nedělala, pouze service packy.
4) USB 3 s tím nemá nic společného - potřebuji rychlost, kterou garantuje 2.0

Pravdepodobne tam neni tam nainstaleny ovladac chipsetu. Neviem jaky vyrobce to tam instaloval ale asi to bol nejaky ucen alebo ti tam drbli nejaky image a netusis ze ti tam nikto do toho nebude instalovat ziadne ovladace ale mas si ich nainstalit sam. Web vyrobcu dosky a grafiky
(P.S. predtym skontrolovat BIOS)