Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD disk

Zdravím kamarád mi rekl abych si dokoupil do meho pc SSD disk. A tak bych se vas chtěl zeptat jestli to ma cenu ho koupit nebo zůstat u stareho. PC využívám na hrani her, k vytvářeni prezentaci atd.a

- Co se tyce her, ti zrychli nacitani map, spusteni, menu apod. ale ve otazce FPS zadny rozdil nebude.
- Na tvé vyuziti, pouzit SSD, nevim, kvuli nevelké kapicite tohoto disku.
- Jde o to, jestli mas NTB, do kterého muzes obsadit jen jeden Hdisk, tak bys musel zakoupit minimalne 256 SSD ktery bude velmi rychle plny, takze min 500Gb ktery je hodne drahy. (nema cenu na takovém materialu setrit a zakoupit vetsi kapacitu a znacku NO-NAME)

- Proto je nejlepi zakoupit SSD <Systém Sofware> (128 a nahoru idealni 256) a k tomu <uloziste> HDD 1T '7200' a nahoru ( idealni 2T)

Pokiaľ využívaš možnosti RAM spánku prípadne hibernáciu, nemá zmysel vyhadzovať chechtáky za SSD.

Ak dokážeš defragmentovať clustre jadra (kernel) s programovou MFT tabuľkou na okraj plotní ložiskového hdd, nepoznáš rozdiel v samotnom behu systému medzi týmito dvoma diskami.

Trepes uplne kraviny. Neexistuje ziadna "programova tabulka" a subory prefetchu su v strede disku na vsetkych Win od WinXP a neustale automaticky defragmentovane

(a navyse to mu je u nacitavanie z disku uplne nahovno, ked mechanicky HDD ma burst read max 100MB/s a seek 9ms, a SSD ma burst read 500MB/s a seek 0ms)

Oboznám sa pozorne napríklad s programom: www.disktrix.com

Bohužiaľ, vývoj skončil iba pre OS W7.

Tento program po manuálnom nastavení po reštarte PC buďto automaticky, 50% na 50%, defragmentuje clustre na hdd alebo ich uloží podľa vlastného nastavenia užívateľa, o.i. aj *.exe, *.dll....

Zrýchlenie je v prípade ložiskového hdd minimálne o 40%.

Nechápem, čo riešiš rýchlosťami hdd v prípade naťahaných programov do RAM /ak je pamäte dostatok s rezervou pri 64 bit. systémoch/

MM, konštatujem objektívne meranie časov, ktoré mám pri 5.400 ot. disku otestované pred, a po defragmentácii clustrov po reštarte PC a druhú defragmentáciu už pod systémom spomenutým programom pri OS W7.

Načo mudruješ, ak si nezakopol o tento program. Nastavenie je síce náročné, ale s úspechom akceptovateľné, hlavne pomalších hdd.

Cas coho? Kedy? Vies co to je prefetch? Vies jak funguje? Vies ze cas o 10sekund neskor bude uplne iny jak o 10sekund skor? Vies ze ked stejnu vec zopakujes, tak bude rychlejsia aj bez akychkolvek programov? Jak mozes merat cas niecoho objektivne, ked sa to objektivne zmerat neda?
Bavime sa o SSD a s mechanickym HDD budes mat vzdy pracu s diskom 5-10x pomalsiu. Je pri tom uplne jedno ci pouzivas nejake programy alebo ne. Ja som mal s mechanickym HDD kedysi kompletny boot WinXP do 30s, bez pouzitia akychkolvek externych defrag nezmyslov. Ty mas kompletny boot so zazracnym programom kolko?

No ja mam SSD disk uz asi 5 rokov a nelutujem !
SSD disk ti zrychly vykon system = Windows a programi ale v hrach to moc nepocitis. akurat sa ti hry rychlejsie spustia ale pocas hranie hier tak nezbadas lebo to ti uz graficka karta pracuje na tom.
Takze v kratkosti SSD = dobra volba na zrychlenie celeho systemu Windows a programi.

SSD není celkem na nic. Jo,nastartuješ Windows hned pár vteřin .... no a výhody jsou vyčerpané,už jen dál samé rozika. Poruchovost,vysoká cena,malý obsah,hlídat ho, páčko na něj moc často nemůžeš nahrávat a mazat data, hlídat ho ať není plný. Když ti klekne,je to do popelnice,data nelze zachránit. Tak co ?

Do starsiho PC bych ho nekupoval, do noveho nebo nejakeho nabuseneho ano. Predpoklada se OS Windows 7 a novejsi.

Velikost 120GB naproste minimum, pokud to chces i na hry, tak 250GB, proste aby se ti na ten disk vesel OS a i ty hry a jeste zbylo nejake volne misto (idealne 20%).

Crucial M500
Samsung 840 EVO

Uzivatelska data patri na HDD.

Do starsiho PC bych ho nekupoval, do noveho nebo nejakeho nabuseneho ano.

A já jsem právě opačného názoru. Pokud má sokolík v PC nějaký pomalý šit, SSD jej posune do téměř nadoblačných výšin. Nechápej mě špatně: pořád (zatím) jsem proti poruchovým fofrníkom, nicméně změnou jediné komponenty dostaneš počítadlo, které je subjektivně ouplně jinde. Z vlastní zkušenosti, kdy jsem čenžnul HDD za SSD ve svém tři roky starém subnotesu, mám právo toto napsat. Mno, umřel. Umřou všecky.

Naprosto souhlasím zde s Mifem.SSD Intel 120 GB provozuji v prosinci už 3roky jako systémový disk,instaloval jsem ho do stolního pc a vlastně od té doby maká bez sebemenších problémů do dnes.Opravdu si troufnu říci,že pokud dělat nějaké upgrade pc tak bych dnes začal právě výměnou HDD za SSD
Momentálně uvažuji o výměně HDD v notebooku za jeden z těchto:
1)srdeční záležitost..http://www.alfa.cz/product.php?eid=10514007H2ANARQ 20G9
2)zkusit něco nového s dobrou recenzí za zajímavý peníz....http://www.alfa.cz/product.php?eid=10514007H2AN000 2A8J
3)nebo jeden z nej v dnešní době...http://www.alfa.cz/product.php?eid=10514007H2ANARQ 2Q2Z

Delas chybu jaromire. S mifem rozhodne nesouhlas. Najdi si jeho kecy o ssd. Je to nejvetsi hater a odpurce ssd. Ty jeho zgryndy se nedaji cist. Tady ted obratil. Mif tvrdi, ze ssd jsou na 100% poruchovy a kazdej chcipne. Jeho doporuceni vzdy znelo ssd nebrat.

kdybys byl jen malinko edukovatelný a uměl číst, všiml by sis, že jsem stále proti SSD. Co ale chtít po pohlavním orgánu... Vždy, když čtu tvoje příspěvky zvíci idiota, vzpomenu si na kterousi epizodu "Akta X", jak tam dementní synové prášili vlastní neméně intelektem neobdařenou matku. To bude tvůj problém (možná i bipolární porucha, schíza, paranoia). Navštiv psychiatra, zde nejsi vítán.

Kdyz myslis, ze radic Sandforce je to prave, rozhodne ti tve vlhke sny vyvracet nebudu, ale ostatni bych radeji varoval.

SSD disk jedine: Crucial MX100, Crucial M500 a nejlepe Crucial M550 nebo Samsung 840 EVO a opet nejlepe Samsung 850 PRO, takze ten ti chvalim, ale ta cena je holt vyssi.

Ne "zrovna Samsung EVO", to maji vsechny, ta zprava byla "tak uz i Samsung EVO", do doby nez se prislo na chybu firmware etalon stability. Nicmene chyba je opravena, novy firmware vydan, takze neni duvod ho neporidit, stale je o dost lepsi nez disky zaloznene na SandForce.

SandForce komprimuje data a tim dosahuje nejlepsich rychlosti, jenze v praxi je docela obvykle, ze velka cast dat je nekomprimovatelnych a pak jsou propady vykonu velke. Nevim jak je uplne momentalni situace, ale neni to tak dlouho co logika radicu od SandForce byla na tak katastrofalni urovni, ze Intel sice nakupoval radice SandForce pro sve disky, ale logiku (firmware) si resil radeji sam a dle testu znacne lepe. Nicmene neduhy SandForce s kompresi dat to vyresit nemuze, takze idealni je radeji brat lepsi radice od Marvellu nebo Samsungu.