Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samsung E2252 - čím číst VMG soubory?

Pěkné odpoledne,
mám duální klasický mobilní telefon Samsung E2252 a SMS zazálohované na microSD kartu pochytily příponu VMG. Pokud je došlá SMS psaná bez diakritiky, otevřu a přečtu ji v počítači snadno Notepadem. Jenomže mám i dost zpráv, které odesílatelé psali snaživě s háčky a čárkami, a v ten moment vidím změť znaků :.(:

...pravÄ=9B pĹ=99išel balĂ­Ä=8Dek od tebe...

a z toho asi málokdo pochopí, že "právě přišel balíček od tebe"...
Dogooglila jsem se existence programu ABC Amber Nokia Converter, jenomže ten je v 30-denní trial verzi. Prosím, znáte někdo něco jednoduchého a zcela free?

Moc děkuji předem za nějaký nápad a přeji fajn víkend :-)

AHA!!
Poklepáním na .jar mi to nabídlo další rozbalení, což asi není vono, že. Momentálně to zkouším na notebooku s Win 7 HP 32bit, standardně ale používám PC s Win 7 HP 64bit. Něco jsem se dočetla tady:
http://pc.poradna.net/q/view/734365-nemuzu-spustit -program-s-koncovkou-jar
takže jsem nainstalovala JAVU.
Pokrok je ten, že jsem konečně spustila ten program, ale je mi zatím k ničemu, protože mi dokáže načíst pouze telefonní číslo odesílatele a datum a čas. Samotný obsah zprávy, o který mi primárně jde, bohužel není nikde ::). Tak nevím, jsem blbec já anebo tento program?!

Ano, do této fáze jsem se taky dostala. V Inboxu se mi dokonce zobrazí vybrané soubory .vmg, ale tím to hasne, tlačítko "Open!" je už jen pro parádu, vůbec nereaguje. Ať už soubory označím nebo nechám tak, jak se natáhly. Když natáhnu do Inboxu jedinou SMS, tak u ní zobrazím v tzv. konverzaci pouze telefonní číslo, datum a čas. A tím končím...
Teda, čekala jsem od programu jaksi víc :-D
P.S.: Poradíš mi prosím ještě kde potom tu Javu vypnu? Předpokládám, že ne v prohlížeči.
Díky moc za Tvůj čas.

Však jo, já jsem Ti vděčná za Tvůj čas a snažení :-)
Teď se fakt musím smát. Rozzipovaný program jsem smazala a rozbalila ještě jednou a hle - jednu SMS jsem načetla. A proč mě to tak rozveselilo? Protože tam byla úplně stejná směska paznaků, jako když SMS otevřu v Notepadu, na to jsem nemusela instalovat Javu a tenhle nepovedený program. Nezlepšilo to ani "Clean text..." do UTF-8. Ze srandy jsme zkusila persian/arabican characters v představě, že uvidím už úplně rozsypaný čaj. Houby, bylo to dokonce o chlup čitelnější :-D
Pořád je to ale nepoužitelné, hmmm

P.S.: Někde jsem se dočetla, že přes Javu se dá do PC propašovat škodlivý kód nebo program a mám ji nainstalovanou vlastně jen kvůli tomuhle jedinému prográmku v Javě. Tak jestli nemusím mít obavu o bezpečnost, dík.