Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem je tento monitor dostatečný na hry ?

http://www.czc.cz/aoc-e2461fwh-led-monitor-24/1297 24/produkt - v monitorech se nevyznám , proto se ptám zde , stačí tento monitor na hry a filmy ? opravdu dražší se mi nevejde do rozpočtu , podle recenzí je super, IPS displej je podle mě taky dobrý ( nevím jak je na tom TN- nevím jestli je to pravda ale prý jsou TN monitory leda tak na hry , jinak na sledování filmů nejsou ... nevím co vybrat, někdo mi zase řekl že je to jedno jestli TN nebo IPS prej je důležitá odezva , někdo že TN jsou sra*ky co nemaj budoucnost a radši IPS, a někdo že na ms je blbost a že je to jedno... a já absolutně nevím co si mám myslet ,proto se tu ptám ) , a doba odezvy 2ms myslím že je taky super , to že je nestabilní za tu cenu chápu a to mi nevadí, mám pevnej stůl takže žádný vibrace nedělám i když do něj drknu takže není důvod aby se monitor kejval .

jinak díky za odpověd´ a chtěl bych vědět zda za tu cenu neznáte nějakej lepší , Díky moc :)

Za poslednych 10 rokov nemam nic ine ako TN monitor. Nechapem preco su ludia tak nadrzany na rozne drahe IPS, MVA, PVA a podobne kraviny. Ked clovek robi grafiku, DTP, alebo daco podobne - OK, tam to moze mat opodstatnenie. Ale na doma? Naco preboha? Ze pozorovacie uhly? Kto normalny sa diva na monitor z nejakych 60-tich stupnov, ze mu tak strasne vadia zle farby, ked sa na to neda normalne divat aj tak? Naco mi je XY milionov odtienov farieb navyse pri IPS verzus TN? Monitor mam na pouzivanie, nemam pri hrani cas a pri prezerani internetu chut ratat vsetky odtiene.

Takze este raz - naco je komu doma drahe IPS a podobne somariny?

p.s. A ano, videl som obraz profi EIZO monitoru za 2500eur, takze viem o com su tieto drahe displeje.

Kto normalny sa diva na monitor z nejakych 60-tich stupnov

Na tom není nic divného. Často se u mě staví rodiče/přítelkyně/babička... a něco jim ukazuju. Vzhledem k IPS to není problém, pozorovací úhly jsou přes 170°.

Naopak si pamatuju, že když jsem chodil ke kamarádovi hrát FIFU a sedli jsme si k monitoru dva, ani jeden ty barvy pořádně neviděl, protože jsme to měli z boku a navíc on je vyšší jak já, takže to měl natočené ještě víc nahoru. Prostě hrůza.

IPS dneska drahé nejsou.
Nejlevnější 23" monitor na CZC je právě IPS (2990, stejně jako jiný TN) a i v ostatních velikostech to je +/- pár stovek, takže prosím nešiř bludy.

Já bych třeba o TN ani nezavadil...

Tak mám ca 7 let tenhle TN http://www.svethardware.cz/recenze-megatest-19-lcd -pro-hrace-lg-l1960tr/16269 a dodnes ho používám u druhého Pc ,nebyl zrovna nejlevnější a jednu věc kterou má je podsvícení jak má bejt ne tak mizerný jako je na dnešních led monitorech bez vyjímky na hry taky stačil v tom rozlišení.Ovšem při dnešní volbě bych už Tn taky nechtěl,mám teď VA a barvy jsou opravdu někde jinde i pozorovací úhly.Navíc dneska do levnejch TN dávaj šmejd panely jako do levnejch LCD.:-).