Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Takt i5 4690K

Zdravím, jaký by jste zvolili optimální takt (výkon/teplota) pro I5 4690K? Chlazeno Cooler Master Hyper TX3. Není to na pořád, jen si chci zkusit výkonost OC/NORMAL. Díky

Je třeba si uvědomit, že prostě procesory jedné řady stejné nejsou, takže neexistuje něco jako optimální. U jednoho to je třeba max.4GHz a u druhého 4.5GHz bez zvyšování napětí.
(prostě záleží jak se křemík povedl a to si musíš sám vyzkoušet na tom svém = postupným přetaktem a testováním stability a teploty)

- S dezaktivovanym TURBO, staci jen nastavit V-Core na 1.25 > 44x multyplikater a mel by se bez problému drzet na 4.4 Ghz
- Osobne si mislim ze 4.2 Ghz s 1.20 V-core je dostacujici. (RAM bych nechal radeji 1333, navysenim si k nicemu nepomuzes)
- Desaktivuj popripade omezovace ECo, a zbytek nech na auto.
- Zbytek ti vysvetlovat, kdyz nemas zadné zkusenosti a potrebujes taktovat, je zbytecné.
- K ohledu, ze zalezi urcite na kousku viz vise, ale na 4.2-4.4 by to mel zvladnou jednoduse kazdy.

- Duraz bych klad spis na tvou zakladni desku.....

Nic netaktuj, nemáš na to ani vhodnou desku, nic moc chladič a ani slušný zdroj.
(koupit do takovéto sestavy K procesor jsou vyhozené prachy)
Pokud chceš herní výkon, tak si pořiď raději výkonnější g.kartu a hlavně lepší kvalitnější zdroj.
(ten sračkovací stejně půjde za čas do kytek)