Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Domácí vs NAS, 3x settop box + TV, AV reciever, Wifi, a ...

zdravím,

děláme rekonstrukci 3+1 v paneláku a nevím si fakt rady,

Do bytu vede 1x LAN kabel od kabelové televize s internetem, společnost CENTRIO.

Přání je...
- zapojení 3x televizí a od poskytovale dodané 3 set-top boxy
- zakoupení NAS Synology
- fungování WIFI
- vytvoření 5.1. audio sestavy komunikující s TV a NAS (asi skrze reciever)
- připojení XBOXu360
- přehrávání filmů, videa všeho druhu, na každé televizi,
- přehrávat hudbu skrze audio sestavu.
- mít bezpečnou domácí síť a funkční
- fungování skrze Androidy

Vlastním
- 2x switch ZYXEL ES-108a v2
- router TP-LINK TL-WR841N
- 2x settop box PALM STB, model Z121
- obývák 2x LAN, 1.pokoj 1xLAN, 2.pokoj 1xLAN,

Pokoukávám na netu již delší dobu různých zařízeních ale nějak se mi to celkově motá .... co dřív zapojit a co potom, co s čím komunikuje, a tak ...
Prosím o radu !
Změna předmětu, původně: ELTODO - DOMÁCÍ SÍŤ vs NAS, 3x settop box + TV, AV reciever, Wifi, a ... (touchwood)

V první řadě sis měl najít návod od společnosti, kterou používáš (protože to zapojení je poplatné nastavení služeb). Mně to trvalo přesně 15 sekund:

viewtopic.php

Takže napřed switch(e), do nich vše co používá služby Centria(tj. STB, VoIP - pokud máš) mimo PC, NASu, xboxu a TV - pokud máš smartTV (to vše patří za router). Pokud máš málo portů, můžeš jeden switch zařadit za router a navýšit tak počet portů v počítačové LAN.

aHOJ TouchWoode,

přívod jde tedy do SWITCHE,
následně rozvedu do 2x settop box a 1x wifi router, zbývají mi 4x porty,
mám LAN/UPT kabely zapojovat onoho switche nebo do wifi routeru ? je v tom nějaký rozdíl či problém ? Víš chci aby si to všechno mezi sebou povídalo a hlavně s NASkou...

Děkuju za pomoc !