Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Harddisk 3TB - který

Ahoj, budu pořizovat nový harddisk 3TB. Nepotřebuju nic extra drahého, tak sem začal hledat od těch nejlevnějších. Nejlevnější je WD green a Seagate Barracuda. Narazil jsem na tuhle recenzi

http://pctuning.tyden.cz/hardware/disky-cd-dvd-br/ 24416-srovnavaci-test-dostupnych-2tb-pevnych-disku ?start=3

a tam ten Seagate barracuda v HD Tune ukazuje rychlost přes 200 MB/s. Což je víc než všechny WD i ty co jsou mnohem dražší. A dokonce i víc než Velociraptor (ve stejné recenzi).
Jak je to možné? A je to dobrá volba?

Jo bude hlavně datový, ale říkal sem si že prvně na něj dám systém, aby se v záruce pořádně vyzkoušel v provozu a případně aby se odhalily výrobní vady během záruky. A taky protože by to byl zatím můj nejrychlejší disk.
A na systém není dobrej?

A co to znamená když to použít nepůjde? Já sem zatím měl největší disk 2 TB.
To je mi jasné že na systém je lepší SSD nebo Velociraptor. SSD možná časem pořídím, ale až budou levnější a větší a spolehlivější.
Tenhle pořizuju hlavně kvůli ukládání videa, ale chtěl sem ho chvíli použít i na systém.

Předtím sem používal 32 bitové WinXP, pak sem pořídil počítač se 64 bitovým procesorem, a nechtělo se mi zatím přecházet na Win7 (zkrátka sem byl línej učit se něco nového:) tak sem jen použil 64 bitové XP.
Proč ne?

Prejdi na Windows 7.

64bit Windows XP nemaji s 32bit Windows XP nic spolecneho, je to predelany Windows 2003 Server pro pouziti na pracovnich stanicich, kde je potreba z nejakeho duvodu 64bit system. Urcite to neni na domaci multimedialni nebo snad dokonce herni PC.
(SSD mimochodem na WinXP taky radeji ne.)

No a proč ne? Teď mám stejně systémový disk rozdělený na 2 části, tu druhou používám jako takové dočasné odkládací místo.
No dvouterový disk už mám skoro plný videa a dalších dat, takže brzo už ho potřebovat budu :)

Ne. Tři tera - GPT. Můžeš to rozsekat jak chceš, v MBR režimu uvidíš v součtu stejně jen dvě tera. Jestli z toho chceš bootovat a zachovat kapacitu, potřebuješ minimálně win7 (tuším, že to uměly i Visty, ale tím si nejsem jist) a EFI BIOS (samozřejmě disk v GPT módu). Přes to vlak nejede. Anebo Linux.