Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dell Optiplex GX260 nespustí systém

Včera večer jsem normálně PC vypnul, druhý den jej zapnu naběhne modré logo Dell a dále jen černá obrazovka, systém se nespustí. Zakládní deska svítí oranžově, nevím jestli to tak bylo furt nebo je to tak jen ted.

Co jsem zkoušel:
Přeinstalovat Windows XP = Po nápisu zjištovaní hardwarové konfigurace opět černá obrazovka
3 různé grafické karty = AGP Ati Radeon, druhá Trio S3 a nakonec integrovanou = nepomohlo
Vyměnit RAM = nepomohlo
Vyndat a nandat CMOS = po spuštění napsáno System battery is low, press F1 for continue.

HW: Intel Pentium 4 2,4GHz
1,12GB
20GB + 40GB HDD

Vyndat a nandat CMOS = po spuštění napsáno System battery is low, press F1 for continue

jsi asi nepochopil co to píše, "System battery is low, press F1 for continue", znamená: baterie je vybitá, nemá napetí jaké má mít, co dáva možnosti:

- špatne jsi ji tam nandal, nebo,
- je skutečne vybitá, nebo,
- jsi ohnut ten pidi kontakt na boku v držáku baterie, nebo,
- jsi ulomil ten pidi kontakt v držáku baterie

tak, nebo tak, je to jenom jeden první problém, který nemusí být vlastne dúležitý, proto i dál píše "press F1 to continue"

baterie totiž napáji hodiny reálneho času a u starých desek udržuje napetí pro pameť kde jsou uloženy nastavení BIOS-u, jak udeláš "press F1" múžeš nastavit co je potreba a system by pri správnem nastavení mel fungovat, to múže ale nemusí souviset s tím že počítač odmíta fungovat, z informací co jsi dal nelze určit jak to je, nevíme co jsi a jak nastavil a vlastne nevíme vúbec nic, krome toho že jsi delal podivné veci, vyndával a zandával baterii, rozebíral počítač a Búh ví co jsi ješte delal.

Ono je vlastne jedno co jsi delal, Pentium4 na smetišti melo být dávno.

.... :puff:

A není možnost že je vadný zdroj a proto je slabé napětí baterie?

JAK JSI DOŠEL K TOMU ŽE BATERIE MÁ NEJAKOU SOUVISLOST SE ZDROJEM ????

jsi žákem osobitní školy ? máš problém chápat napsaný text ?

baterie ... napáji hodiny reálneho času a u starých desek udržuje napetí pro pameť kde jsou uloženy nastavení BIOS-u,

jak udeláš "press F1" múžeš nastavit co je potreba a system by pri správnem nastavení mel fungovat,

to múže ale nemusí souviset s tím že počítač odmíta fungovat,

z informací co jsi dal nelze určit jak to je, nevíme co jsi a jak nastavil

V první řadě napiš, jak svítí diagnostické LED (jsou 4 a mohou svítit v různých kombinacích)

http://www.manualslib.com/manual/227550/Dell-Optip lex-Gx620.html?page=36
edit: tady je to na jedné stránce: http://phubner.eng.ua.edu/Files/Optiplex%20GX620/t ools00.htm

Pokud problém nebude specifický (viz výše), doporučuju následující:

1. zkontroluj na desce zduté nebo vyblité kondíky
2. zkontroluj nastavení BIOSu, zejména pořadí bootu; odpoj všechny USB nesmysly
3. zkus PC kompletně odpojit od napájení po dobu min. 2-3 hodin. pokud to nepomůže, zkus jiný zdroj.

Jsou vzadu na bedně, u konektorů, viditelné zvenku, netřeba otvírat PC; jsou označeny čísly 1 až 4. V ideálním případě svítí všechny zeleně; během startu PC různě problikávají, což je normální.
V manuálu odkazovaném TW je popsáno, co znamenají různé kombinace barev těch diod.