Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Starší základní deska s nefunkčním větráčkem a neznámá CASE.

Ahoj, chtěl bych poprosit o radu.
Dal jsem dohromady starší počítač s základní deskou ASUS M2N32-SLI Deluxe, tato deska má svůj vlastní větráček který se nechce rozjet, musím mu vždy pomoct a pak se rozjede - Stejně mi připadá, že vůbec nechladí.

Počítač se přehřívá, hučí a to byl dva roky neaktivní v předsíni. Zapnu počítač, nechám chvilku běžet a procesor je na 50% stejně tak s deskou.

Další věc, u této case jsem nenašel značku a tak nemohu vyhledat kam mají větřáčky tlačit vzduch.
V příloze najdete obrázky kde je vše vyfocené jak značky komponentů tak tu záhadnou case.
Bočnice je úplně stejná jako ta druhá.

Procesor je AMD athlon 2x - přepastovaný.

E: Poslední obrázek se stále otačí i když ho mám v pc správně, tak prosím o uložení a otočení pro lepší orientaci, nebo použít oficiální asus stránky a mrknout na ASUS M2N32-SLI Deluxe desku. Děkuji moc

Větráčky v case nemají za úkol přímo ofukovat CPU, ale jen dodávat studený vzduch a odvádět ohřátý vzduch. Některé case jsou bohužel blbě navržené, je vhodné provést úpravu - prostříhat plechovou perforaci a nahradit mřížkou, případně provrtat dírky do předního plastu pro lepší nasávání.

O tom jsem hodně přemýšlel, přední deska nemá žádný otvor kromě spodního 5cm otvoru.
Na bočnici jsem chtěl prostříhnout jen k procesoru, připadá mi že nemá kde ten vzduch nasávat a navíc všechen vzduch mu bere zdroj a zadní větráček i když jak jsem psal nejsou u sebe zase tak blízko.