Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HyperDuo Radic

Zdravím!
Chtel bych se jen zeptat na zkušenosti uživatelů tohoto fóra s radici podporujícími technologii HyperDuo. Uz nejakou dobu si lámu hlavu s myšlenkou zrychlení bootu a načítání aplikací na svém pc a jak všichni moc dobře vědí, z velké míry je to ovlivněno rychlostí vašeho hardisku. Nedávno jsem narazil na opravdu zajímavý řadič AXAGO PCES-SH4 který po všech stánkách odpovídá mé snaze o zapojení 2 hdd do RAID 0! Krom toho prej umí nějakou technologii "HyperDuo" nemám s tím žádné zkušenosti ale podle všeho to umožňuje kombinovat sdd a hdd pro zvýšení výkonu jako u ssd a kapacity jako u hdd což mi přijde jako zajímavá myšlenka (představuju si využití ssd asi jako nejake vyrovnavaci pameti). Otázka zní jestli dojde k markantnímu zvýšení výkonu pokud použiji tuto technologii a zapojím 2x hdd a 1x ssd popripade jestli se to vyplatí u serveru!
Predem díky.

profi radiče vedia lubovolné kombinácie dvojíc,trojíc etc diskov ovšem sú cenovo niekde úplne inde,tieto lacné určené pre domáce použitie vedia bohužial len disky v pároch,tento konkrétny len 2 alebo 4 na interných,alebo pomocou FIS/FSR adaptéru/treba zohnať a dokúpiť zvlášť/ sa dajú dodať ďalšie 4 disky,v takomto režime vie na interných konektoroch obslúžiť 3 disky a na jednom konektore pomocou adaptéra 4 disky čiže súčasne 7,ale tento režim funguje len s použitím a aktiváciou spomínaného adaptéra a obsadenia všetkých konektorov diskami,to je jediná výnimka použitia nepárneho počtu diskov,vtedy ovšem samotný radič funguje tak,že má v podstate disky v párnom usporiadaní,na tomto radiči sa dá takýto adptér použiť len jeden jediný,je to znovu obmedzenie hardwaru a biosu radiča,nedá sa použiť 4xFISR adaptér a na nich 4x4 disky,to už radič nezvládne....