Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Intel/AMD ?

Zdravím,
nechci po Vás navrhovat žádný počítat, ale spíš by mě čistě teoreticky zajímalo, jaký je zásadní rozdíl mezi AMDčkem a Intelem, myslím procesory. Když tady koukám na herní sestavy, co tu radíte, většinou vyhrává Intel /i5/, ale naopak, když kouknu na ceny AMD a Intelu, tak AMDčko je cenově úplně někde jinde /levnější/, tak proč tam cpát drahý Intely ?
Když to ještě rozvedu, tak u grafik mi to přijde obdobný. Také AMDčko je o něco levnější než nVidia a výkonově mi přijde AMDčko ještě o něco lepší.

Do levnějších herních sestav AMD, kdo chce vyšší výkon a nevadí mu vyšší cena, tak bude spokojený s Intelem.
Jiné to ale může být třeba u pracovních sestav (tam téměř výhradně Intel), a jiné zase pokud někdo hodně zpracovává video (tam je vhodné 8jádro AMD).

preco by si mali davat vsetci do prcovnych zostav intel? Ten AMD s viac jadrami moze byt teoreticky vykonnejsi aj u roznych "pracovnych" veci. Vacsinou to ale kupuje firma a tam sa vybera nejake znackove cosi asi podla toho kto lizal prdel nejakemu v delli apod :) P.S. intel moze byt uspornejsi sa mi zda, ak to vobec niekomu hra rolu.

To je odvěká bitva mezi tábory zelenejch vs červení (nvidia vs amd). Já preferuji Amd procesory, protože výkon/cena je fajn. Každej bude tvrdit, že Intel je lepší, přitom stačí přetočit FX-8320 na 4GHz a už si podává I5 4670 jako nic.
Já měl taky Intel, ale měl jsem haldu problému a z AMD to nemám. Zvláštní ne.
Grafiky jsou +- stejné (výkon v konkrétní třídě). Ovšem vždy se najde debil který bude tvrdit něco jiného.