Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak nastavit celkový limit FPS/refresh rate

Zdravím

Chci si přehrát video, které je na Youtube v 60fps, jenže je to hrozně ošklivé, a tak bych si ho rád přehrál ve 24 nebo 25fps. Problém je v tom, že ani jeden ze dvou monitorů co mám, nedokáže použít tuto obnovovací frekvenci (oba hlásí chybu "out of range"). Tak se chci zeptat, jestli někdo nezná nějaký způsob, jak limitovat výstup z počítače na určité fps - vím že to přes různé programy jde u her, ale já bych to potřeboval nastavit globálně. Mám GPU AMD 6850 1GB, nicméně plánuji přechod na jinou, takže se spíš chci zeptat, zda neznáte někdo nějaký program, který to omezí (já sem na internetu nic nenašel). Díky.

Systém: Win 7, 64 bit, GPU AMD 6850

Ty mi asi nerozumíš :-) Nelíbí se mi video s 60fps, rád bych aby to bylo 24fps - toho bych ale dosáhl jedině tak, že bych ho stáhnul a znova vyrenderoval/překonvertoval s 24fps... Protože se mi ale nechce upravovat, tak mě napadlo, že kdyby měl monitor 24hz místo 60hz, tak by se to video rovnou přehrávalo jako 24fps. Jak jsem ale zjistil, ani jeden ze dvou monitorů které mám, neumí nic jiného než 60hz, takže tím diskuze o frekvenci monitoru končí.

Ano nerozumim jak sa ti moze nelibit plynuly obraz.

Keby si dosiahol refresh monitora 24Hz tak by si videl nepravidelne kazdy druhy a kazdy treti snimok, co by vytvaralo neskutocne trhanie, preto je to nezmysel. Aj keby to ten monitor vedel. TV cez HDMI take obnovovacie frekvencie zvladaju, ak velmi chces.
Normalne taketo veci zavaisia hlavne od zdrojoveho videa, a od prehravaca. Este som ale nevidel prehravac ktory by mal nastavenie "zobraz len kazdy treti snimok, lebo mi sibe".

Já vycházím z toho, že monitor nepřinutím k 24 nebo 25hz... tak se snažím vymyslet něco, jak by to šlo obejít - třeba když zvládne jen 60hz, tak by výstup z počítače byl 30fps, a na monitoru by se tak dvakrát vykreslil tentýž obraz (ale ve výsledku by to vypadalo jako 30fps)...

Díky, ale tohle není můj kanál (já bych nikdy video v 60fps netočil, pokud bych nechtěl z toho udělat zpomalený záběr)... To video jsem našel sdílené na facebooku... já tedy nevím, ale kde se dá u hd/fullhd kvality nastavit těch 30fps? Tam je akorát 60? jediné kde to není, je těch 480 a horší...

Mě se právě na 60 nelíbí to, že to vypadá jakobych tam přímo byl a koukal na to, takže by se mi to líbilo, pokud by to video bylo "dokumentární"... Ale u videa tohoto stylu se mi daleko víc líbí 24/25/30, působí to víc "kouzelně" a umělecky... dík za radu s prohlížečem, taková elementární věc mě nenapadla...

No nevím proč, ale mě se to video v Google chrome po určité době začne sekat. V mém případě IE11 je schopen normálně přehrát v režimu 1080p60 plynule. Můj PC je dostatečně výkonný, zcela normálně mi už přehrál i video 4K se 120fps co jsem si pro test udělal. (intel HD4000)