Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Chladič 1155 na desku 775

Přeji dobrý den, v jednom starším PC s deskou ASUS P5B (socket 775) budu měnit box chladič CPU. Byl v provozu už několik let, výkon se snížil a hlučnost zvýšila.
Jako náhradu jsem vybral tento.(PC je určen primárně k surfování po webu, skype, apod., takže výkonnější chladič podle mě není třeba) http://www.coolermaster.com/cooling/cpu-air-cooler /x-dream-i117/

Před tím, než ho koupím, jsem se ale chtěl poradit ohledně box chladiče na 1155, který mám doma nevyužitý z jiného PC. Rozteč má o 2mm jinou a při zasunutí do desky to vypadá jako na přiložené fotce. Ptám se, jestli by to stačilo silou natěsno docvaknout, aby se to srovnalo nebo neriskovat a koupit hned ten CoolerMaster.
Díky!

775 a 1155 sú vzájomne odlišné rozmermi,tam násilím nič nedopasuješ,nanajvýš mechanicky niečo poškodíš alebo chladič nebude doliehať kvôli ohnutiu dosky a nebude to plnohodnotne fungovať ako chladenie,oni tie dva milimetre rozdielu na každý otvor upevnenia chladiča sa niekde prejaví,ale bohužial negatívne.......