Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rychlost HDD?

Ahoj mam dotaz.

Mam ted WD caviar Blue a 1Tb a planuji si koupit dalsi.

Kdyz si koupim WD Black poznam nejaky rozdil v rychlosti nebo se to spise nevyplati(1Tb stoji asi o 600 vic)

Dekuji

nejaky rozdil v rychlosti

V rýchlosti čoho? Otáčania sa platní alebo zápisu alebo čítania? Sú do marketingové blbosti, ktoré v reálnej situácii neplatili nikdy... Je rozdiel kde na disku sú dáta uložené alebo kam sa majú zapisovať a tiež či sa jedná o jeden súvislý blok alebo veľa malinkatých súborov atď...
Ak chceš poznať rýchlosť - kúp si SSD...

Blacka mám.
Subjektivně mi přijde, že se systém načítá rychleji (oproti Blue). Problém je v tom, že na to má vliv milion dalších věcí.

Osobně bych šel do Blacka znovu, protože 5 let záruka a asi trošku rychlejší zápis/čtení. Blue ale bohatě stačí.

O Blacku má smysl uvažovat jedině za předpokladu, že na něj nainstaluješ systém. Pokud je to jenom na data, pak je to v podstatě vyhozenejch 6 stovek.
Na systém by ale zase byl lepší VR, nebo SSD...