Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno zapojení wifi....sorry jsem skutečně laik jak poleno

Ahoj
Včera jsem koupil rodičům tablet (aby se nemuseli přetahovat o stolní PC)v bytě je krabička do které jde zapojit síťový kabel,do které jsem zapojil router belkin n300.... Vše jsem zapojil tak, jak jsem se dočetl v návodu i na internetu...tzn.: krabičku, která vede do bytu, jsem propojil s routerem do vstupu modré barvy WAN, dále jsem z routru výstupu LAN1 žluté barvy propjil kabelem s PC...
a ted k tomu mýmu problému- routr svítí, běží a dokonce i novej tablet našel novou wifi (jméno belkin.b6d), takže jsem jako počítačema prakticky nepolíbenej slavil úspěch. Necméně v počítači dole na liště (mám jen win XP) svítí že sítový kabel je sice připojen ale net na PC nejde...rovněž se nemůžu přihlásit na wifi tabletem, byť zadávám heslo napsané na spodní straně routeru... Vážně se omlouvám, že se ptám tak pitomě, ale nevím jak postupovat :(

Jenom zapojit nestačí, ten router bude ještě potřeba nakonfigurovat. Určitě budeš potřebovat vědět WAN nastavení, tj. jestli je statické či dynamické a u statického ještě IP adresu, masku sítě a výchozí bránu. Dál bys měl vědět, jestli nebude potřeba klonovat MAC adresu. Tohle všechno bys měl zjistit od svého providera (bývá to napsané na smlouvě).
Heslo na spodní straně routeru je heslo k jeho konfiguraci, ne k připojení do wifi.

po zapojení routru do přík.řádku v prohlížeči IP, která je v tom návodu napsaná..

a heslo, které je v tom návodu taky napsané. Tím se otevře konfigurace routeru a tam zadáš údaje od poskytovatele (IP, brána, maska). Uložíš, zapojíš router do "krabičky" a měl by ti jít internet na tom PC.

v první řadě jsi měl napsat, co mají rodiče za poskytovatele internetu. Podle toho je třeba buď restartovat krabičku před routerem (např. u UPC) a následně router, NEBO je třeba zjistit, jakou IP adresu má napevno nastavené to PC a tuto adresu je třeba přenést do routeru (nastavit WAN IP adresu). Třetí možnost je, že kolidují sítě na WAN a LAN straně (jsou stejné) - pak se musí přeadresovat LAN síť (např. na 192.168.158.0/24).

Takže úkoly pro tebe:

1. poskytovatel
2. jak jsou nastavena ta XP

Všecko závisí od toho, jaké jsou požadavky tvého poskytovatele internetu. Což se píše obvykle ve smlouvě. Nebo, pokud nějaké PC v domácnosti funguje, když se zapojí přímo bez routeru, můžeš se podívat jak je nastavené a případně toto použít.