Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výkon zdroje je nižší než součet potřeby GPU s CPU

Dobrý den, prosil bych zda tady někdo nemá tušení, co nastane po spuštění počítače, ve kterém je výkon zdroje nižší než co grafická karta s cpu dohromady potřebují. Mám zde zdroj o výkonu 600W, grafickou kartu, která narokuje 500W a procesor, který chce 125W. Objasnil by mi prosím někdo co nastane po spuštění? :) Predem velice moc děkuji za vaše odpovědi. :)

ten důvod proč to výrobci nadsazují, jsou staré prašivé zdroje prastarých ATX specifikací. Ty mohou mít na sobě nálepku klidně 800W, ale reálně se jedná o 350W zdroj (dnešní ATX norma vyžaduje většinu výkonu na +12V větvi).

edit: příklad shitózního zdroje - píše se na něm "400W", ale reálně dává pouze 12x15= 180W (omlouvám se za kvalitu, foceno ve tmě v skladišti shořelých komponent - nedávno jsem jej měnil u nějakého šetřílka). A těch 180W je samozřejmě teoretických, u sračky typu Xilence ani nepředpokládám, že ten zdroj opravdu dá 100% výkonu.

[http://pc.poradna.net/file/view/20636-xilence-shit  -jpg]