Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s Windows(smaze se) a opetovnym nahranim

Zdravim,

Moje babcka ma notebook emachines e642 a podivuhodne ji zlobi. Prvne za mnou prisla ze ji nenajizdi system. Pred najezdem do windows vyskoci ze nejaky soubor windows logon chybi. OK. Mam doma nekolik instalacek windows a linux. Originalnich i "nalezenych". At dam do notebooku jakoukoli verzi a chci provest opravu ci instalaci skonci to tak ze nabootuju medium a dostanu se na vyber jazyka dam ok najede obrazovka kde je na vyber budto nainstalovat nbeo opravot PC. At dam cokoli potom se kousne, toci se kolecko a muzu cekat do nevidim (spousteni instalacniho media). Ta sama media jsem zkousel na druhem PC a nabehnou hned a v poradku. Chci se zeptat zda nevite v cem by mohl byt problem a jak to opravit? Diky

PS: Jo a co se tyce toho linuxu ten sem nabootoval najel do slozky windows na disku a v slozkach system a system32 nic neni (budto si to nak widnows chrani at to nevidim a nebo sou fakt vybilene(treba virem , ona si rada preposila prapodivuhodne emaily)).

tučňák by měl vidět obsah bez ohledu na přístupová práva.

- starý disk můžeš vytáhnout, přidat do stoláku, jestli se dají zachránit nějaká cenná data. zkontroloval bych i smart stav disku, ta nečitelnost a nenainstovatelnost je podezřelá. pak ve správě disků zrušit oddíly na tom disku.
- nebo nabootovat z live systému (tučňák, ubcd, hbcd) a rovnou zrušit všechny oddíly na disku. snad mají i nějakou smart utilitu.
- nebo smazání starých oddílů udělat přímo v instalátoru w7.

diky za odpoved, mam takofou ficuru na pripojeni disku prez usb , takze vyndam disk stahnu naka ta data na jinem pc - moc toho nebude - a zrusim oddily a projedu s.m.a.r.t , pokud bude spatny disk nahodim tam jiny (myslite si ze ma do takoveho dreveneho notebooku cenu kupovat ssd? babi moc mista nezapraska(60-120GB bude stacit ) a rychlost oceni)

tak vyndal sem ten HDD (WD scorpio blue 320GB) a otestoval v tom hdd tune a mnoho vadnych sektoru, v benchmarku na read po chvili error a v heatlh zalozce ma Current pending sector (misto OK jako ostatni) WARNING. Tak jsme do notebooku hodil jiny harddisk (WD scorpio black 320GB) a uz mi najela i instalace windows a momentalne je instaluji... takze chyba byla s nejvetsi pravdepodobnosit v tom harddisku. Kazdopadne ... co myslite ma smysl dokupovat do takovehoto notebooku nejaky ssd harddisk, popripade dal by se opravit ten poskozeny disk?