Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vybírám notebook, nemůžu mít to, co chci. Kde byste ubrali požadavky?

Zdravím,
vybírám ultrabook do 20 000, čekám od něj 13,3" úhlopříčku, co nejnižší tloušťku a hmotnost, rozumný výkon procesoru i na práci v grafických editorech, absenci (= nechci) dedikované grafiky, výdrž baterie reálně nad 7 hodin, vysoké rozlišení, SSD (není problém namontovat vlastní, takže podmínka SSD, nebo možnost montáže bez ztráty záruky). Vybral jsem si téměř ideální model a oni mi ho samozřejmě přestali prodávat. Teď mám několik náhrad, každá má něco, co se mi nelíbí a nevím, kde ubrat. Kde byste ustoupili vy? Schválně neudávám výrobce, aby výběr probíhal na základě parametrů, ne sympatií, ale všechno to jsou "slušné stroje" od ověřených výrobců v cenové relaci 17-20 000, žádný Packard Bell za 6.

Původní představa: Lenovo IdeaPad U330 Touch, Core i5, fullHD 13,3" s dotykem, SSHD, 4 GB RAM, podsvícená klávesnice, výdrž až 10 hodin.

Díky za zakliknutí a případný komentář, jde mi o to udělat si obrázek, co by se dalo vynechat.

Do druhého se mi nechce, podle recenzí zvládne reálně něco přes 4 hodiny prohlížení internetu na 40% jas, to je pro mě málo, teď jsem zvyklý na reálných 12 hodin bez zásuvky, tím pádem na ušetřenou váhu adaptéru při každodenním cestování. Co pročítám recenze, tak se začínám přiklánět k volbě mezi třetím a čtvrtým, spíš jde o to, jestli ustoupit v rozlišení, nebo jít do Core i3, podle testů nevychází ten procesor zas tak šíleně, o nějakých 15-20 % hůř, jenom v jednovláknových operacích "katastrofálně" ve srovnání s Core i5.