Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafika se u her zobrazuje v nižších detailech, než by odpovídalo nastavení+nepravidelný "artefakty"

Zdravím, tentokrát mám pro změnu zas problém s novou grafikou MSI Radeon R9 280 3G a je to v nadpisu a začalo to postupně... Zajímavý na tom je, že jsem si celou sestavu vyzvednul u CZC přímo po servisu, kdy všechno šlapalo normálně, že mě až napadlo, že mi třeba podstrčili jinou "funkční", jen tak pro srandu, by mě tam měli zas (někomu se to fakt stalo)... Tolik ke konspiracím :D Zkusil jsem všecko, co mě napadlo... Komplet odinstalovat Display Driver Uninstallerem, 3 různý verze ovladačů (jedna přímo z CD), prohodit sloty, zapojit přes HDMI (kdy to vypadalo ještě hůř) a projel jsem to MSI Afterburnerem a teploty sou průměrně na 55 °C při zátěži... Je to tak u všeh her, např. Dragon Age 3 (origoš) a už nevim, co zkusit, aby ty textury nevypadaly jako MEDIUM, když sou vlastně ULTRA... Prosím o nápady a rady :) Je sice už po 14ti denní lhůtě, ale furt nějaký 3 tejdny starý, takže reklamace by mohla projít, když nenatrefim na kreténa :D Je to furt něco a už mi to ani nepříde vtipný... Díky za váš čas :) Jinak sestava AMD Vishera FX 8350 (chladič Fortis 2 XE1226), deska Asus M5A99X EVO R2.0, RAM Kingston DDR3 8 Giga 1333, zdroj Seasonic 500W

A co bol dovod navstevy toho servisu a jakym sposobom tam co "servisovali"?

Ta grafika je asi vadna, konkretne asi nejake studenaky apod. (ak to robi vadne objekty alebo pixely apod) Do BIOSu daj defaults. RAM si testoval? Goldmemory nabootovat a nechat 5hodin.
Zdroj je uz trochu na hrane, zavisi ktory presne model mas.

P.S. ale popis problem lepsie nechapem jak vypadaju ako medium. Nevypol si si nahodou v ovladacoch AA a AF?

no v servisu jsem s tim byl právě proto, že jsem měl novou sestavu, která měla jet bez problémově, jenže mi to nechtělo nabootovat ani do biosu, ať jsem s tim dělal cokoliv... cmos, prohazovat sloty ramky, deska taky seděla, jak měla, atd... já dával vinu právě tý grafice (nápájení na grafice samozřejmě bylo zapojený, jak mělo, v čemž problém nebyl, což mi tam i potvrdili s celou montáží)a vtipný na tom je, že jsem tam s tim byl víckrát přímo na Hájích, kde ten servis prováděj a vyřizujou reklamace+vlastní sklad... poprvý to tam měli asi 5 dnů, pak mi technik volal, že potřebuju novou skříň, kvůli grafice, což jsem teda uznal, koupil takovou, co mi pak i pochválil, když jsem tam byl znova, se stejným problémem, páč doma to zas bylo to samý case ne-case, ale to už na reklamaci viděli, že to fakt nešlo spustit (když jsem tam s tim byl podruhý/posledně)... ten samej technik mi ještě ten den volal, že mu to tam naběhlo, že jsem měl ramku ve špatným slotu, což jsem teda měl, ale to jsem jen zapomněl prohodit, páč jsem mu samozřejmě řek, že jsem taky zkoušel a nechal jsem jim to tam na testování dalších 5 dnů "na testování komponent"... šlo jim to a vyzved jsem si to a teď zas tohle :D všecko šlape normálně, hry běhaj dobře, jen je problém právě v tom, že to nastavení hrafiky (zatim jen u her, jinak to byly 2x artefakty v prohlížeči na netu) prostě nevypadá tak, jak je to nastavený, což jsem měl i možnost přímo srovnat... nevim jak jinak to napsat :) bios jsem defaults dával už když jsem přehzaoval grafiku do druhýho slotu, kde jí mám ted a furt stejnej problém s pixelama... pokud de o nastavení ovladačů, tak jsem tam nic nevypínal a AA a AF mám řízený aplikacema... zdroj mám Seasonic Energy Knight SS-500ET, T3 500W OEM a už jsem stejně objednal radši tenhle SEASONIC SSP-650RT 650W, páč jsem se tam s nima o zdroji taky už bavil, ale ten můj je prej "dostačující", pokud nebudu blbnout s taktováním a crossfire, což popravdě ani pořádně nevim jak a nechci si po tomhle všem už hrát s ohněm, ani to není podle mě potřeba... takže tak :) to goldmemory jsem stáhnul, jen s tim nemám žádný zkušenosti a nějak jsem nikde neobjevil žádnej návod :D

v první řadě: na desce grafiky je na boku přepínač který slouží pro přepínání LegacyBIOS/UEFI.

V druhé řadě: artefakty mohou být způsobeny (zejména ve 2D) kvůli powertune, který grafiku dynamicky podtaktovává (typicky se to děje při otevření stránky s videem, které grafika akceleruje). Dá se to řešit nastavením powertune v CCC

V třetí řadě: s tím systémem jsi dělal celkem psí kusy, možná by bylo dobré je komplet nainstalovat znova, bez uninstallerů, tunidel a podobných věcí, ale naopak s aktuálními ovladači čipsetu a grafiky

Jinak kvalitní 500W zdroj je OK, sice relativně na hraně u desky s AMD CPU, ale stále v intencích "normy".

Jezisikriste. Ten technik studoval nejake polnohospodarstvo?
Kvoli kejsu ziaden PC nebude blbnut alebo nestartovat. Ani kvoli "ramke v blbom slote". Ked nejde druhy RAM kanal moze byt poskodena patica CPU alebo doska.

Co sa tyka tych problemov v hrach, myslim si ze to je problem nastavenia hry, skus ale nainstalit uplne nacisto windows, a len spravne ovladace z webu vyrocbu zakl.dosky a grafiky. A jednu hru. Nic tam nesteluj. Rozlisenie nastav na nativne jake ma mat monitor, aj rozlisenie v nastaveniach hry, nielen plochu Windows, nastavenie windows sa v hre nepouziva.