Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CPU prehrievanie

Dobrí deň chcem sa opytať či mi neviete poradiť som lajk tak trošku dopodrobna. Stane sa mi sem tam niečo take ,že sa mi s ničoho nič vypne comp.
CPU ukazuje 90 stupňov no a chcem sa opytať že sa dva niejaka pasta graficku. Je to pravda ? Podľa čoho by som kupil tu pastu a bolo by možne že by som
si to spravil aj ja doma ? som šikovny ,tak by som to snaď zvladol.

Za skoru odpoveď ĎAKUJEM. :)

Vetsinou byva pasta nansesena uz v zakladu, at uz se jedna o boxovy chladic (dodavany s CPU) nebo nejaky "lepsi".

Opravit se to kazdopadne da, staci koupit pastu, starou odstranit a prepastovat tenkou souvislou vrstvou (urcite najdes na netu spoustu navodu).

Jinak to muze byt zpusobeny treba tim, ze mas v zebrech od chladice CPU spoustu prachu, nebo ze mas vetrak zapojenej do jinyho MB slotu nez je potreba (CPU FAN)

- Pasta je stejne jen tepelny vodic nic vic, na GPU muzes pouzit tu samou jako na CPU, rozdil v tom neni zadny.
- Na GPU se ve vetsine pripadech pouivaji sedé.

TiP~Sedé jse jen kapnou do prostred, bilé se vetsinou rozetiraji (co nejmensi vrstvou) na CPU nebo GPU...(pasta se generalne meni jednou za 3 roky)