Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc nejde zapnout

zdravím, po velké ráně do pc (nebudu dále rozvádět, bylo to omylem) mi PC nejde zapnout. Zkoušel jsem vše, odpojil jsem i grafiku, vyndal ramky atd. Vždy když se pokusím pc zapnout tak jakoby "škubne" větráček nad procesorem ale nic se neděje. Zkoušel jsem 2 zdroje, ale pořád ten samý problém.. Kde může být chyba? V základovce?
Při "požkození pc" se pc vypnul.

Do opravny to dávat nebudu, nechci platit za to, že se do toho nějakej trouba koukne a řekne, že to nefunguje

Vyber dosku ajzdroj z kejsu nechaj na stole len dosku s CPU a zdroj, a skus to zapnut pinzetou. Mas niekde asi skrat, ale neni normalne aby vznikol po kopnuti do PC, ale tazko povedat nabeton.
(P.S. je ale mozne ze chladic CPU (ma pol kila az kilo nalomil dosku apod, alebo nejakym sposobom poskodil paticu CPU apod)

Strcil si do nej aj dodatocne napajanie a mas ju strcenu spravne? (dosku musis niecim podlozit alebo dat dosku na roh stola aby zaslepka karty bola mimo stola.

Alebo strc dosku teda nazad do kejsu a spravne ju nadratuj a mala by teda fungovat bez grafiky. Funguje? Ak ne tak najprv musis riesit ze co v kejse skratuje apod, alebo ci vobec funguje powerbutton (skusis sponku o PWR piny, doska v kejse).
Distancne stpliky mas v kejse dufam pod doskou len na spravnych meistach (skontrolovat)

Netočí se nejspíš, není vůbec nic slyšet, je taky hodně starý takže chyba je v hdd.. To mi až tak nevadi stejné bylo celkem k ničemu..
Když zapojím druhé hdd píše to tohle: reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key

Driv slo co? Na tomto PC? Mal si nastaveny UEFI boot alebo legacy boot? V stejnom sata porte? Skusil si teda s tym diskom viac zdrojov? Skusil si aj ine SATA konektory a kable? Poradie bootovania v BIOSe mas spravne? Je ten disk zdetekovany v BIOSe spravne?

Pred tym si mal pripojeny aj ten stary disk? Ak ano tak je MBR a ntldr na nom a musis si teraz na tom funkcnom disku aspon opravit/vytvorit bootovanie (bootrec /fixmbr a bootrec /fixboot) z opravnej konzoly instalacky.

Mozes nabootovat live linux a pozret sa na ten disk ze co na nom je a ci ma aktivny oddiel (v gparted), alebo nabootovat UBCD a tam v ranishi sa da aj prepisat MBR aj nastavit aktivny oddiel

Dřív šel ten starý disk na kterém mám windows, ano na tomto pc, nevím jaký jsem měl boot, zkusil jsem víc zdrojů, zkusil jsem ten sata kabel na kterém funguje to druhé hdd co mám, pořadí mám správně, v biose se ten starý disk vůbec neukazuje

Předtim jsem měl starý disk s windowsem a 1tera disk na vše ostatní a v tom ostatním se fakt nevyznám, nikdy jsem nic takového nedělal.

Kdybych prostě na ten 1tera disk nainstaloval windows z flashky znova (cd romku nemám), bylo by všechno v pohodě? až na to, že se mi vše smaže, ale to až tak nevadí

Co dál s tou grafikou? Mám sehnat a zkusit jinou?

Takze na tom 1T disku windows nemas, ved to som pisal. Mozes tam nainstalovat Windows, nemusis mazat data (v instalatore zvolis stavajuci oddiel a NEformatovat len instalovat, snad tam tie dta necha. Ak si nie si 100% isty tym co mas za instalacku tak nabootuj najprv z flash nejake ubuntu.cz a v nom si vykopiruj najdpolezitejsie veci z HDD na nejaku flash alebo vypal na CD alebo najlepsie obe veci naraz.

Tak grafika ked skratuje tak je asi v riti, kontroluj ci sa na nej neposunul chladic a neskratuje, alebo skus najprv na test nejaku inu si pozicat apod