Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem unknown hard error win 8.1

Nazdar, mam problem so zapatim pc resp. windowsu. Po zapati a prihlaseni do windowsu mi hned vyskoci okno unknown hard error... Skusal som obnovit z recovery (acer aspire alt+f10-11) ale nic.. Slo mi to len vcera raz ale dnes mi uz recovery nefunguje.. Poradte prosim ako sa mam dostat do pc...

A ihned po tom recovery to fungovalo aspon raz? Alebo jak?

Do recovery by si sa mal dostat vzdy, ale je dobre robit restart alebo podrzat powerbutton 5 sekund a potom po zapnuti mackat Alt-F10, ptz nejake vypnutie z win nemusi uplne vypnut a potom to Alt-F10 netestuje

Tak bud niekto nabootuje nejaky live linux s gparted a pozrie si v gparted ze co je tam s oddielmi ze nejde ten recovery, alebo budes skusat spuzstat ten recovery cez Alt-F10 alebo Alt-F11 kym sa ti to nepodari (mackat to skorej), alebo tam niekto nainstaluje nanovo Windows z nejakej instalacky.

V BIOSe mas aj nastavenie boot order, mas tam povoleny UEFI mod? Ak ne tak povol. Mas tam navolene v boot order na prvom mieste nejaky Windows Manager? Alebo co tam mas?

Tak bootujes v UEFI mode to mas spravne, este by som hladal secure boot a pripadne vypol na test, ak by bol zapnuty.
Launch CSM sa neda prenastavit na Yes alebo Enable?
Mozes si skusit na prve miesto nastavit ten HDD a ne Windows manager (to bude legacy boot) ale bez CSM to fungovat nebude, takze BIOS mas nastaveny spravne a najskor mas nejak posahane windows alebo disk, a treba skusit najprv Win preinstalit. Idealne ak t ozanesies do servisu mas na ten kram zaruku a je to vadne.

Mal som na mysli launch CSM always, a potom save and exit a znova tam vliezt a kukat ci mozes potom nastavit pre HDD normalny boot (ne windows manager to je uefi boot). Pravdepodobne to nepomoze, mas bud ponicenu instalaciu alebo disk samotny je vadny. Ale treba skusit nabootovat WIn aj s CSM enabled. Idealne by bolo vypalit a nabootovat nejaky live linux a tam skusit nejake testy HDD, len neviem zhlavy ze cim :) Druha moznost je strcit disk do funkcneho PC ako datovy, a prescanovat cely povrch pomocou HD Tune apod. ci tam nie su vadne sektory.
Tretia moznost je pozriet si v live linuxe (gparted apod) ze co sa stalo s recovery oddielom, skusat tu klavesu pre recovery, alebo nainstalit nejake Win8 z nejakeho instalacneho media. (licencne cislo mas na nejakej nalepke? Ak ne tak je v ACPI da sa vycitat pomocou rweverything)