Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypnuti notebooku HP pri bootovani Win. 7

Ahoj Vsem,
kamaradka po me chtela spravit notebook HP Presario CQ60,ktery se z niceho nic vypinal.
Teploty GPU i CPU byly hrozne vysoke,tak jsem notas rozebral a vetracek vycistil od zaneseneho prachu.Na procesor jsem nanesl novou pastu.
Preinstaloval jsem Win. 7 a stahl vsechny potrebne aktualizace.Provedl jsem i update Biosu, testy HDD v programu HD Tune a test pameti v Memtestu.Vse je v poradku.
Nechal jsem notas bezet i v zatezovem testu Aida64 Extreme cca 2hod.Teploty byly v normalu a test byl uspesne dokoncen.
Problem nastane vzdy po zapnuti notebooku.Pri bootovani win.7,kde bezi ty ctyri barevne obrazce,se notas vzdy vypne.Do windowsu se dostanu jen kdyz pri zapnuti dam F8 a spustim nouzovy rezim.Po restartu pc v nouzovem rezim se Windows bezne nabootuji,bez zadneho vypnuti.
Myslel jsem,ze jsou nejak poskozene bootovaci soubory,tak jsem windows 2 x preinstaloval,ale chyba se vzdy znova objevi.
Nevite prosim Vas kde by mohl byt problem?Dekuji za kazdou radu :)

Chyba sa objavi po ktorom konkretne kroku? To si musis odsledovat. Instalujes do toho asi nieco blbo (pravdepodobne blbe ovladace). Druha moznost je HW problem.
Preco tam instalujes nejake vlastne tvorby (zavirene z ulozto?) a neobnovis recovery od vyrobcu?
P.S. skus to aj bez vlozenej baterky.

Chyba se objevi vzdy po zapnuti notebooku.Po zadnem konkretnim kroku se neobjevuje.Kdyz jsem ve windows a dam resetovat,tak system vzdy bez problemu nabehne.Zadne vlastni tvorby nejsou instalovany.Recovery mod jiz bohuzel neni nainstalovany,byl omylem smazan.Zkousim i bez baterie,ale se stejnym vysledkem.

Takze ked spustis nudzovy rezim a potom das len restartovat tak to potom nabehne normalne v normalnom rezime bez vypnutia?

Po akom kroku som mal na mysli po cistej instalacii z original instalacky, hned vypnut, nepripajat na internet, nestrkat externe disky, nic neinstalovat ziadne updaty ani nic. Po chvili zapnut - uz je problem? Ak ne tak znova vypnut, nechat vychladnut, zapnut, problem? Ak ne tak si vies odsledovat po ktorom kroku (instalacii coho) to nastane.

Vseobecne bude to asi HW zavada bud je tam studenak ktory sa prejavuje za studena alebo si nieco znicil tym pastovanim alebo nemusi doliehat chladic na grafiku apod ak si odmontovaval chladice (nechapem naco vsetci zbytocne pastuju a nicia si manipulaciou s chladicmi notebooky), ale to sa da povedat az potom ak tam nainstalujes ciste win z original zdroja a otestujes.

Presne tak,pokud dam jen resetovat tak nabehne system v normalnim rezimu bez vypnuti.Zkusim nainstalovat tedy uplne cisty windows bez aktualizaci,bez pripojeni na net a zkusim vysledovat po jakem kroku chyba nastane.Pak dam vedet.Diky za radu.

Ked to bude robit hned po cistej instalacii (z nejakeho original/MSDN zdroja) tak este by som skusil odpojit powerbutton ak sa da (zapnut potom nejak sponkou). Over si aj ze sa vetrak toci hned po zapnuti, moze si to EC kontrolovat a vypinat ak netoci apod. To sa neda takto hadat. Kedze to ale v nudzaku nabehne tak preto mierim najprv na windows, ze v nich je nieco co to sposobuje (v nudzaku sa to nenacita) ale moze to byt len nahoda. Ak to sposobuju ovladace grafiky a ak su urcite spravne (web vyrobcu notebooku) apod tak to bude potom aj tak HW problem. Je nutne to diagnostikovat poriadne, hadat sa neda.

Take si myslim ze chyba by mela byt nekde v SW,kdyz nouzak nabehne bez problemu.Driver na VGA je primo naistalovany z webu nvidea.Jdu zkusit tu cistou instalacku a zkusim sehnat i tu baterii.Diky za rady.Pak dam vedet jak to dopadlo:)

Tak v tom pripade moze byt aj problem v nabijacke alebo konektore napajania apod. Idealne ak by bola moznost pozicat si funkcnu baterku kompatibilnu ze ci to s nou nenabehne.
Windows (nudzak) na to sice nema vplyv, ale neviem do akej miery si to testoval (napr. po len 2 pokusoch nemozes sudit ci uspoech sposobil nudzak alebo len zahriatie niecoho apod, po 50 pokusoch uz sa to da tvrdit naistotu :)

:-? Kamo podla mna si tym testom "zatezovem testu Aida64 Extreme cca 2hod." neako znicil VGA chip.
Pretoze ak som spravne pochopil tak po tom teste ti zacalo blbnut totalne ten notebook.
ALEBO mas zle nainstalovane ovladace na VGA !!! Uz sa mi toto podobne stalo a problem som vyriesil ked som nainstaloval ovladace od VYROBCU !
Takze ak je ten notebook napriklad Asus tak od ASUS musis stiahnut ovladace na VGA...
V tvojom pripade odtialto: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategor y?cc=cz&lc=cs&dlc=cs&tmp_geoLoc=true&product=38121 71
zadaj len verziu Windows 32/64bit a stahuj odtial ovladace na VGA

Nainstaluj speedfan alebo cokolvek co vie ukazat teplotu CPU a aj GPU (speedfan, GPU-Z, CoreTemp, realtemp, janeviem co ti bude fungovat na tvojom ntb) a sleduj ci sa to nevypne kvoli teplote. Ale najskor je tam nestabilne napajanie (t.j. vada na zakl.doske najskor) alebo sa netoci vetrak alebo ma blby kontakt 3.pin vetraku a EC kvoli tomu vypina alebo co.

Naistaloval jsem speedfan a teploty jsou v oknech:
GPU: 49C
HDD: 37C
Temp1: 37C
Temp2: 36C
Core: 39C
Pri testu stability v Aide64 jsou nasleduji:
GPU: 69C
HDD: 40C
Temp1: 65C
Temp2: 65C
Core: 71C
takze si myslim,ze teploty jsou ok.Vetrak se toci hned po spusteni notebooku.Takze bude vada na te zakladovce.A to je prusvich :(

pravdepodobne problém hardware, nestabilita mainboardu nebo RAM, u CQ60 predpokládam vek 3-4 roky,

akumulátor dát pryč, pripojit na síťovej napáječ, vejít od BIOS-u, jsou tam továrni utility od HP na test hardware, spustit a koukat co to vypíše

.... :puff: