Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosblém s instalací windows xp profesional.

Dobrý den,
Mám na opravu kamaraduv ntb.Opravou myslím to že jsem mněl zalohovat jednu složku,a udělat kompletní format disku a přeinstalovat z windows 7 ultimate 32bit na originální windows xp profesional které mi dodal.Jenže nastal problém při bootování.Dám CD s windowsama od mechaniky,nastavím bootování,začne se na modré obrazovce kopírovat soubory,a pak jako vždy skočí černá obrazovka s blikající "čárkou".Jen co "doblíká" a má přejít na instalaci os vyhodí toto."viz screen".
Poradí mi někdo ?
NTB je Asus,přesný název nevím.
Děkuji.

Mám na opravu kamaraduv ntb.
NTB je Asus,přesný název nevím.

kamarád musí hledat nekoho znalejšího na tu opravu, musí umet alespoň číst,

že Vy dva s kamarádem, jste jak v tom chlpatém vtipu o policistech, jeden umí číst, druhej psát

Ty píšeš, kdyby jsi umel číst, dávno by jsi se nekde dočetl o drobné schválnosti Microsoft-u, totiž o ignorováni instalátoru XP ke SATA diskúm, psalo se o tom dlouhá léta v tisícech článcich a Microsoft si zahrál pštrosí hru, hlavu strčil do písku a delal o že o žádnem problému neví.

No zapomel jsem Ty nečteš, Ty píšeš

... :puff:

Jinak když zkusím windows 7 origo co mam já hodí to to samé.

to skusas jak presne co presne?
Skus v BIOSe dat SATA mode na IDE, ale je mozne ze tam je nejaky HW problem alebo na disku je nejak posahany MBR alebo oddiel. Notebook nema recovery? Ak ma, tak obnovit to a neinstalovat tam vlastne posahane instaalcky.
Ak to recovery oddiel nema, tak by som skusil v instalatore zmazat vsetky oddiely a vytvorit novy, alebo idealne zmazat prve sektory disku pomocou killdisk po nabootovani z UBCD a instalovat az potom.

Moze tam ale byt aj HW problem napr. disk vadny alebo RAM alebo cokolvek. Skusit aj do BIOSu load defaults a save&exit

Odpoved uživately "m.m"
S notebookem nebyl zadný problém.Mám doma funkční ntb a když dám disk do sveho dela to to same.Disk jsem dal do stolního pc,kompletné zformátoval,a udělal jednoduchý oddíl naformátovaný na ntfs.Sata je přepnuto na IDE.A neni možné že se nějak špatně naformátoval ? formátoval jsem přes windows7 ve správe disku,použil jsem normální formátování né rychlé.

Odpoj disk z notebooku uplne, nabootuj z instalacky WinXP, dostanes sa aspon k vyberu disku? (nebude tam samozrejme ziaden uvedeny). Ked ne, tak je vadna doska/RAM/apod.

P.S. a ked bez disku instalacka funguje, tak vymaz disk killdiskom (ked nie si schopny vypalit CD tak pouzi killdisk pre windows v inom PC)

No,to mne také napadlo,ale potíž je v tom že název disku neni napsaný ani na hdd,a v pc to není.Když to zkouknu pres program adia,či everest také neukáže nazev a nwm.Ten disk je nějak záhadný.Takže je možné že když disk projedu programem který dokáže opravit chybné sektory,že by to už možná šlo ?

název disku neni napsaný ani na hdd

??? neumím si predstavit hard disk daný do distribuce bez značení a navíc kterej by se neidentifikoval, jediné co me napadá je disk určený pro nejaké military ? security ? zarízení s upraveným firmware

samé záhady, notebook záhadnej, hard disk záhadnej

... :puff: