Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 2x R9 290x nebo 1x GTX 980

Hoj, v pc mám jednu R9 290x, na 1440p monitoru utáhne hovno. Mám se jí zbavit a koupit GTX 980 nebo dokoupit ještě jednu R9 290x? Co vyjde lépe skrz výkon?
Ještě dodám, že skrz výkon to samozřejmě vyjde lépe na 2x R9. Jde mi ale o to, že všechno je optimalizovaný na blbou nVidiu, a stejně mi obě karty pojedou hůře, než jedna GTX 980.

- S tou 980 vyhrajes tak 8-10 FPS navic, vykonem s CF 2x290, ale ne s absolutni kompatibilitou ve hrach, ktere nemusi podporovat Crossfire , neba spatne oprimizované hry v tomto profilu, rozdil v FPS bude podstatny.
- Jednu 290 uz mas, tak jestli muzes mit duhou za nakou slusnou cenu, tak by se o tom dalo i uvazovat.

Zbytek sestavy co se tyce zdroje, CPU a zakladni desky jsi na tom jak? Na miste by byla dobra case.
U zakladni desky je lepsi kdyz maji 3x PCIe a CF zapojit do P1 a P3 a preskocit P2 kde tak u CF bude mezi karty a sloty misto.
(nektere desky uz jsou tak rozvrzeny, ze i meci Pcie1 a 2 je dostatecne mista)

- Tak urcite pojede lepe jedna karta <mono-gpu>, ale s tou "GTX980" vyhrajes tak 5-8% vykonu, tak nevim, zda to muzeme nazvat dobrou investici [img]http://kantory.pl/gfx/icon/dolar.jpg[/img]
- Crossfire jede z velke casti dobre a hry jsou na neho optimizovane , ale ma to také negativni polozky, jako spotreba, teplota, etc. jako zkusenost je to dobry.< Multy,bi-GPU> je to trosku specialni no.....:-D

CF 280tky:

[img=http://www.evetech.co.za/images/Radeon-R9-280X-Crossfire-Performance.jpg]http://www.evetech.co.za/images/Radeon-R9-280X-Cro ssfire-Performance.jpg[/img]

To je zas dotaz, je snad jasny, ze nez R9 290x pojede lepe jak GTX980, tak 2x R9 290x. Druha vec je o kolik, zda ti to za to stoji kvuli par FPS nebo zda hry ktere hrajes ty, jsou optimalizovane pro AMD nebo NVidii, tohle preci vis ty sam nejlepe a nerikej, ze se neumis podivat na ehw nebo pct pripadne kamkoli jinam na srovnavaci testy. Rozhodnout se budes muset sam, tohle za tebe nikdo neudela.

30 FPS master race.

Maximální možné nastavení některých her zkrátka předbíhá výkon komponentů na roky dopředu.

Osobně tvrdím že se 4K hraním (ano vím že Rainy nemá 4K monitor) to zatím není zas tak horké a na komponenty co utáhnou nejnovější hry na max detaily ve 4K při slušných FPS si ještě nějakou dobu počkáme.

Vondrs

Uz ses trapny, s tim tvym chytracenim, myslis si ty hlupacku ze kdyz si prectes naky clanek a pak tady delas ze sebe zaluda ze tim nekoho zaujmes?

Veskere tve prispevky smrdi nevzdelanosti a neznalosti, kdyz si neco ctes a pak poucujes, tak si to precti poradne a pak poucuj a pokus se to take pochopit, jelikoz nevis ktera bije a hadas so o necem o cem vis hovinko.
Tesana pravda do kamene zkrz clanek...

pekne vanoce, trotl-miminko

Sapphire R9 290X TRI-X 4GB GDDR5 OC (UEFI)
Intel Core i7-4790K

Procesor v testu na nejvyšší teplotu měl 70°C, cca 30°C idle.
Grafika má idle okolo 35°C, v zátěži jsem zatím nejvíc pozoroval u CS:GO, kde se vyčarovalo 70°C, například v Middle Earth či Watch Dogs jsem nešel přes 65°C.

- Rainy, v kazdém pripade, kdyz jsem v "SLI" a rozliseni "5760x1080" spustil bezproblému (i pres stazeni nekterych filtru) s "2x GTX660" spustil Crysis 2, BF3 na <40-60> FPS, s AMD v CF <2x290> profilu se 4K rozlisenim spustis vse na MAX.
- Hry co vyzaduji vykon spustis profil CF, jiné staci hrat, spustit na 1x GPU, na tvém muiste, jestli jde o prvni zkusenost, tak bych do toho sel, o tom jsou zkusenosti které se muzou hodit. (kazdopadne na to nezapomens) :-)

Osobne jsem na takové extrémy strasny uchyl a vse musim mit na maxa :-D max. grafickych karet, silné CPU, SSD, SLI, 3x monitor jsem v tom az po usi :-D ( i kdyz spise pred par lety, nez dnes) Nikdy jsem nemohl PC nechat jenom tak, stale naké vylepsovani, prehazovani, jak kdybych byl posedly.....zkratka GeeK (dokonce se i pres USB dobijim elektronickou cigaretu)

No, nevypadaji krasne v CF :-)
[img=http://cdn.eteknix.com/wp-content/uploads/2012/02/7770CrossFire_Featured.jpg]http://cdn.eteknix.com/wp-content/uploads/2012/02/ 7770CrossFire_Featured.jpg[/img]

Já ti nevím, aby mi to zase nebylo zbytečný, kupovat druhou kartu. Já zas tak moc nehraju, spíš svátečně. Něco vyjde, prosedím u toho den a mám to za sebou. Ale zase mě sere, že to nerozjedu na max... Musím popřemýšlet... a možná je ta karta nemocná, jak se bavím s m-polem.