Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mainboard ( Pečení )

Zdravím, už v předešlém čase kolega z práce pekl základní desku, poté několik měsíců fungovala. Před 2 dny se mi stal stejný problém jako minule, tak jsem se rozhodl že ji zkusím upéct znovu. Chtěl jsem se zeptat na jak dlouho, na kolik stupňů a co všechno musím udělat. Co vše z ní sundat a popřípadě co zakrýt alobalem. Pokuds tím již někdo má zkušenosti, budu rád za každou odpověď. Děkuji

Já jsem takto oživoval desku z NTB skoro rok, pak už ani pečení nepomahalo. No prostě z ní sundáš všechno co jde tj. procesor, RAMky, baterku, jumpery - pak si pamatovat jak tam byly, atd. Pak s tím do trouby na cca 220°C asi 15min. Pak nechat vychladnout a zkusit. Šance úspěšnosti je tak 60%.

Dnes jsem pekl Acer Aspire 5520G. Po zapnutí NTP jen pípal a neustále se snažil o boot. Displej byl mrtvý. Chvilku google a našel na youtube plno návodů jak opravit vadný chip desky. Nejprve jsem myslel, že se jedná o recese ale nějaký Rus pak pekl pomocí horkovzdušné pistole /jen sundal zadní kryt a chladící roury/. Celá oprava problému byla jen k nahřátí Chipu na teplotu z pistole, video bylo bez audia a popisu. Někde jsem pak vyčetl pečení v troubě cca kolem 200. Má pistole umí jen dva režimy první cca 150 a druhý 530 stupňů. Celé nahřátí jen čipu na první stupeň. Teplotu jsem testoval dotykem prstu na okolí čipu, jak to dělal ten Rus. Fenoval jsem cca 1-2 minuty ze vzdálenosti cca 5-15 cm. Nahoru a dolu. Pak pustil druhý stupeň fakt na pár vteřin cca 10-15. Nechal vystydnout, připojil a ntb provedl boot a běží.