Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výběr 250GB SSD

Zdravím!

Blíží se čas Vánoční a tak bych si rád dopřádl 250GB SSD disk. Všichni říkají jak je supr, tak si to rád vyzkouším. Bude na OS a nějaké ty hry. MB mám MSI B85 - G43.

Našel jsem si předběžně pár kandidátů:

Kingston SSDNow V300 - 240GB (nějak se mi nezdá nízká cena)
Crucial MX100 - 256GB
Samsung SSD 840 EVO - 250GB
Intel SSD 530

Ale nevím, dle čeho se řídit.
Dále bych jen rád věděl, co bych ještě potřeboval dokoupit k tomu SSD disku nebo jestli k němu všechno je?

A poslední dotaz:
Jde nějak odinstalovat W7 z mého stávajícího disku po té, co W7 nainstaluji na SSD, abych neztratil mé data z disku? Nemám je totiž kam zálohovat a je to cca 300GB.

Díky všem.

Crucial MX100 - 256GB
Crucial M550 - 256GB
Samsung SSD 840 EVO - 250GB

Intel SSD 530 - teoreticky muze byt take, pekna zaruka, dobre vyladeny firmware, ale je treba mit na pameti, ze se stale jedna jen o SandForce se vsema jeho kompresnima nevyhodama, ktere prinasi a ktere Crucial ani Samsung nema.

Kingston SSDNow V300 - nebrat, stejny SandForce jako u Intelu, horsi firmware a pomalejsi cipy.

Nemám je totiž kam zálohovat a je to cca 300GB.

Takze az se neco stane, tak tu budes brecet, ze jsi prisel o data a co mas ted delat? Disky bezne odchazi a zaloha je nutna. To radeji prikup disk a zalohuj.

Ale jednou o ne prijdes az ten disk odejde.

Instalaci na SSD proved s odpojenym HDD. Potom HDD pripoj, jestli je na nem jen jeden logicky oddil, tak ten bude D: (nebo v pripade, ze na D: je CD-ROM, tak E:), odmaz vsechny i skryte soubory z D:\*.*, odmaz z nej slozku Windows a pripadne dle toho, kde mas ulozena tva uzivatelska data i slozky Program Files, pripadne Documents and settings nebo Users, proste vsechno krome tvych dat.