Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Volba PC sestavy 30 000

Dobrý večer,

jsem počítačový začátečník a rád bych si pořídil PC sestavu za 30.000 KČ(včetně operačního systému) plus monitor. Nebudu lhát, chci ho především na moderní hry. Jaká je dle vás nejlepší sestava, kterou lze současně pořídit s využitím dostupných financí? Bude lepší si pořídit již sestavené PC či si ho nechat sestavit? Případně nějaké konkrétní typy na jednotlivé stroje/komponenty? Děkuju moc všem za rady a typy.

Děkuju moc za radu, konfigurace vypadá silně a lákavě. Rád bych se zeptal, zvládala by nejnovější tituly jako Battlefield 4, Call of Duty Modern Warfare či Far Cry 4 bez problému, s plynulým FPS a na vysoké detaily?

Páni, děkuju za zásobování užitečnými odkazy. Ještě snad poslední věc, laicky řečena - je markantní rozdíl mezi herním počítačem s 4jádrovým procesorem a herním počítačem s 6jádrovým procesorem? Vždy jsem měl za to,že nejdůležitějším prvkem pro herní dělo je pořádná grafická karta. :) Je to jinak?

Příjemně mě u navrhované konfigurace překvapila i přítomnost monitoru. Mohl bych ještě poprosit o srovnání EVGA GeForce GTX 970 ACX 2.0 4GB a ASUS R9290X-DC2OC-4GD5 ? Která z nich je výkonnější? Děkuji vám všem moc, že mi radíte a pomáháte.

Obecně: g.karty nV 970, R9 290x, R 9 280x

1. R 9 290x největší výpočetní výkon, herní výkon, ale to záleží jak v které hře a na OC od výrobce daného typu
+ podpora nástup Mantle
- větší spotřeba

2. nV 970
+ nízká spotřeba
- možnost pištění/vada, čím větší rozlišení/monitor tím více ztrácí na AMD R9

3. R9 280x
+ nejlepší poměr cena/výkon dostatečná pro všechny hry ve FullHD/monitor, podpora Mantle
- ztrácí výkonově na dvě předchozí okolo 20%

+ podpora nástup Mantle

- Mohl by jsi rozvzést v čem beres Mantle jako vyhodu, nebo duvod aby si zaslouzil +?
- Náká mensí vyhra vykonu ano ale revoluce se nekoná, nepočítaje ze zalézí hodnē na devloperech video her, kterych není zrovna vlna zhavych na Mantle, nepočítaje EA/Dice kde vyuzití bude/je u grafického motoru 3D Forsbite, s Crytek jsi nejsem jisty.

Conclusion : Nevím jestli si Mantle zaslouzí opravdu aby bylo označeno +
- Delat z lidí blazny a nabízet jim Mantle jako vyhodu, nebo dokonce drzost to nazvat dobrä CENA/VYKON, mi pripomína prodejce vētru....

[quote]zkus si to laskavě přečíst raději znovu[/quote]
- Co mam jeste cist, + podpora nástup Mantle, monitor, podpora Mantle, poukazujes na MANTLE, jako by mel byt lepsi jak DX, clanek jsem cetl, ale nechapu proc na neho davas odkaz?
- Mantel si zminku o + nezaslouzi.
- Proc nepises nebo se nezminujes ke kartam NVIDIA + PhysX nebo procesory CUDA? Kde vyuziti bude vetsiho rozmeru jak u nakého <+> Mantele.

Aha, promin ted jsem to cetl jeste jednou, Mantle <+>, NVIDIA <-> možnost pištění/vada, zapas je jasny, nvidia prohrala a nasledovne byla vypiskana....

tak ale nenapíšu, že děláš z lidí blbce

- Né né, drahy pritely, spatne jsme si rozumenily, delat z lidi blbce, bylo mysleno vseobecne ze stranky AMD a produktu "MANTLE".
- U GK NVIDIA, kuprikladu vise uvedené GTX970 s podporou "DX12", bude za velmi kratkou dobu "MANTLE" (bohuzel i pres dobrou inovaci) pozadu.
- Stale je vice SW ktery podporuje <PhysX>, nebo <CUDA>, DX 9-11.x (12) a tato technologie je a bude vice vyuzivana jako Mantle, proto jsem presvedcen ze si zaslouzi také malé i pres bezvyznamné <+> tak jako MANTLE :-)

Pekny den