Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rada, jaká grafická karta a jak se počítá na GPU hash?

Dobrý večer,rád bych se zeptal jak se počítá hash u grafických karet.
Důvodem je, že bych chtěl začít těžit bitcoiny a chtěl bych si na to koupit dobrou grafickou kartu od AMD, nejspíš AMD SAPPHIRE HD 7990 OC.
Vím, že při miningu je celková zátěž GPU velká, ale to mi nevadí. Vím, že se to projevuje na ceně elektřiny.

Děkuji za odpovědi předem.

Proste aplikace vyuziva na vypocet procesor graficke karty, ta aplikace si posle vypocet na grafiku a ne na procesor, o to se ty nestaras, maximalne bude v aplikaci nejaka volba, jestli chces pouzivat procesor nebo grafiku.
Co vim, tak bitcoiny se dneska uz tezi specializovanymi pocitaci, pres grafiku uz to snad nikdo netezi. Jeste onehda prave pres Radeony tezili nejake jine "coiny", ale myslim ze jsem cetl, ze uz taky prechazi na specializovane PC.