Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doporučení USB LTE modemu

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, jaký byste mi doporučovali USB LTE modem (stick), který chci používat k notebooku a na různých místech, kde vždy není pokrytí od všech operátorů.

Zatím mi jako nejlepší (hlavně kvůli nejvyššímu počtu LTE frekvencí) vychází Huawei E-3372 od T-Mobile.

Podíval jsem se i na stránky zbývajících operátorů, ale tam každý používá jinou značku.

Proto bych se chtěl ještě zeptat, jestli ty modemy operátoři pro svoje SIM karty nějak zamykají.

Kdysi tady na Poradně probíhala diskuse k modemu Alcatel L100, který byl na e-bay podstatně levnější než srovnatelné modemy u nás. Tenkrát jsem neodolal a koupil si ho. V podstatě byl dobrý, protože uměl obsloužit všechny operátory.
Na druhou stranu, když se do něj strkala SIM karta, tak se musela přihnout tak, že se její micro část vylomila a ulomila mi kontaktní pacičku. Proto Alcatel už ne.

Tak jsem to risknul a koupil jsem ten Huawei E-3372 na blind.

Je na něm SW Internet Manager od T-Mobile, který ale obslouží bez problému i SIM karty od Vodafone a 02.

Na TM a O2 mi chodí LTE, na Vodafone jenom 3G, i když by podle mapy pokrytí by měl Vodafone umět i moji lokalitu (centrum Prahy). Slyšel jsem ale někde, že ten jejich TurboInternet není úplně čistokrevné LTE.

no v tom sa nedá ani poriadne vyznať,vodafone.cz inzeruje turbointernet a turbointernet 4G,pritom deklaruje plnhodnotné 4G len ako testovaciu prevádzku na velmi malinkom kúsku miest Praha,Hradec Králové,Plzeň,takže to ich ostané turbointernet "LTE" bude asi len 3,5G alias hsdpa+ pustené na plný výkon...

To máš naprosto pravdu. Teď jsem na jednom místě na Plzeňsku, kde VF anoncuje pokrytí LTE, které se sice po přihlášení ukáže, ale po 10s to spadne do EDGE.

Jinak O2 má tady (d/u) 29.8/16.6 Mb/s, zatímco T-Mobile jen 10.8/5.7.