Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ventilátory jedou na plno

Dobrý den,

od včerejška mi během hraní jedné hry začali hučet dost ventilátory, to jsem si ještě myslel, že PC dostává zabrat tak se zkrátka větrá naplno. Ale dnes zapnu PC a při téměř nulové zátěži větráky pořád hlučí jedou patrně na dost vysoké otáčky kvůli ničemu, nic nehraju. Procesor vytížen na 2% RAM na 29% a disk od 0 - 14% hodnoty jsem zpozoroval přes windowsácký správce úloh. Vážně to dost hlučí normálně je můj PC úplně tichý.

Moje sestava:

OS: Microsoft Windows 8.1 CZ / 64bit
CPU: Intel Core i7-4790 + SilentiumPC Fera 2 HE1224
MB: MSI Z87-G45 GAMING - Intel Z87
GPU: MSI GTX 970 GAMING 4G
RAM: Kingston HyperX PnP 8GB (2x4GB) 1600 DDR3
HDD: Western Digital 1TB
PSU: Seasonic S12G-650 650W
Case: Corsair Graphite Series 230T + 2x Arctic Fan F12 PWM

Nevíte někdo čím by to mohlo být jsem z toho již dost zoufalý. Zkoušel jsem scanovat několika různými programy proti virům a nic. Restartovat PC xkrát a nic pokaždé když se přihlásím do widnows tak 1 minuty začnou ventilátory zase hučet.

Předem děkuji za jakoukoliv radu.

S prominutím kdyby ses podíval na odkaz který jsem sem vložil dokonce ve dvou různých podobách, viděl bys podle otáček, které ventilátory frčí nejvíce. Tak si prosím nejdříve přečti předchozí příspěvky než sem něco vložíš. btw. grafickou kartou to není!

Může ti hučet zdroj, ten se ti v žádným programu neukáže. Prográmek ti píše vše pod tisíc otáček, to není nic, co by hučelo.
Na čísílka v programech se vyser a přesvědč se na vlastní oči a uši. Jenže to bys musel rukama udělat i něco jinýho, než jen klikat na myši a datlovat do klofny.

Tak jsem zjistil že grafická karta není tak úplně v pohodě, jeden větráček se netočí je úplně nečinný a druhý docela dost rychle fičí. Ono to vypadá z vrchu že hučí jen vrchní dva, ale když jsem odejmul boční panel skříně a posvítil si na grafickou kartu tak jeden hučí a druhý větrák na grafice je nečinný úplně. Jen chci připomenout, že jsem žádnou hru za posledních 5 dní nestahoval. A problém začal včera.