Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Disk se přestal točit, KO?

Zdravím,

Mám celkem vážný problém, pracoval jsem dneska na PC, a z ničeho nic se všechny aplikace sekly a všechno zmizelo, byla vidět jen tapeta plochy. CTRL+Alt+Delete nefungoval tak jsem PC vypl. Po zapnutí už Bios disk nedetekuje. A zjistil jsem proč. Disk se totiž ani nezapne, netočí se. Zálohy sice mám (díky bohu !), ale měsíc staré a dostat data z disku by bylo super :(( Disk je WD5000AAKX a mám ho ještě v záruce na CZC, ale obávám se, že součástí záruky není obnova dat.

Máte někdo nějaké rady co bych měl dělat?

Vážím si všech rad. Děkuji

mám v disku dva disky, tenhle WD5000AAKX (se systemem a datama) a potom nějaký Seagate na data. Zkusil jsem tedy prohodit SATA data a napájecí kabel z Seagatu na ten WD, ale žádná změna. Stejně se netočí.

P.S. Seagate disk funguje v pořádku

A ako si zistil ze sa netoci ? = ak si zapol PC a dal si ruku na ten disk tak by si mal citit aj TEPLO aj take to jemne cuknutie a vybrovanie ako keby...
Skus na inu vetvu zo ZDROJA napojit ten disk a tak skus zapnut, ak nepojde tak REKLAMACIA.
A ano :-D REKLAMACIA sa samozrejme ze nevztahuje na obnovu tvojich dat.

Prostě se točí poznám to, otázka je ale jak postupovat. Chci data z disku dostat, ale reklamací o ně přijdu. Navíc ta obnova stojí dost peněz. Zkusím to ještě zapojit na jinou větev, ale to spíš nepomůže... Četl jsem někde o výměně PCB (ta zelena elektronika na disku), že u nových disků nestačí to vyndat z funkčního disku, protože každý má prý nějaký "unikátní" mikrokod. Myslíte, že by pomohlo zapojit disk do USB rámečku ? spíš ne, co?

Jinak zdroj mám Seasonic, takže pochybuji, že to zavinil on