Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký notebook vybrat ?

Dobrý den představuji si nějaký (Herní) notebook ,aby byl výkonný.
Něco jako je tenhle Lenovo IdeaPad Z710
Chtěl bych vědět co jsi o tom myslíte.
A dále bych se chtěl zeptat jestli je hodně snatelný rozdíl mezi AMD procesorem a Intelem.
Zdá se že AMD je výhodnější ale myslím si že tomu tak zdaleka není.
Děkuji za odpovědi
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

začnu třeba procesorem ten bych chtěl nějaký výkonější,třeba i5 , i7 nějaký 4 jádrový s hyperthreading.
pamět 4 GB,nebo 8 GB
Obrazovku bych chtěl FHD nebo při nejhorším HDR bude stačit.
Ůčeli , potřeboval bych zejména na učební potřeby a aby zvládal občas nějaký náročnejší program třeba jako je Alice nebo Photoshop a někdy bych si na něm přece jen rád zahrál nějakou hru.

- Co ti napsat, Gkarta GT 745M, coz neni vyhra, leskla obrazovaka (velmi obtizna az nemozna prace venku), zbytek, spis takovy prumer, na druhou stranku, docela vykoné CPU i7 4700MQ, coz se v tvém oboru muze a bude hodit a oznacil bych ho jako pozitivnim bodem.

- Porovnej zde: http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-840M.1 05681.0.html
- 745m je o <6-9%> slabsi, dle testu a zamereni, nepociteja ze [img=http://www.nvidia.fr/content/DriverDownload/includes/images/us/recommended_white.jpg]http://www.nvidia.fr/content/DriverDownload/includ es/images/us/recommended_white.jpg[/img] GT8xx series, je prece jen o neco novejsi tehnologie. (ted jsi nejsem jisti, ci 740tka podporuje OPTIMUS), nechavam radeji na overeni...

Ahoj, doporučuju Y50-70 jak tu psal kolega. Rozhodně se vyplatí si trošku připlatit, na oplátku dostaneš velice výkonný kousek s grafikou s nejnovější architekturou Maxwell a rychlým procesorem. Notebook je zpracovaný kvalitně a dokonce ani moc nefuní. Na tom notebooku se dají hrát i nejnovější hry a zcela bez problémů. Doporučuju si ho ošahat v nějakém krámu a sám zjistíš, že je to ten co hledáš.