Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nové RAMky (ArcheAge)

Dobrý večer, chtěl bych si dokoupit další 4 GB ramek jelikož mi připadá že moje 4 GB už nějak nestačí. Hlavně u hry ArcheAge která z nějakého důvodu v procesech využívá 1gb ale využití fyzické paměti je na 93% a hru ani pomalu nemůžu ani dát do lišty a jít na internet. Jelikož jsem laik tak nevím jestli je to RAMkama takže nějaka rada by se hodila pokud s tímhle má někdo zkušenost a případně tuhle MMORPG hru hraje. Nejde pouze jen o hru ale i při více otevřených programů nebo jen Wordu už to chvilku načítá než je normální.

Mám: W7, Základní desku: Gigabyte GA-P55A-UD3 (3 PCI, 2 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Gigabit LAN) a RAMky 2x 2 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM (8-8-8-22 @ 609 MHz) (7-7-7-20 @ 533 MHz) (6-6-6-17 @ 457 MHz) a HDD SAMSUNG HD103SJ ATA Device (1000 GB, 7200 RPM, SATA-II).

Co se týče ceny nějakého komponentu který by pomohl vyřešit můj problém (ať už ty RAMky nebo něco jiného) tak cenově ani nejdražší a ani nejlevnější, hlavně kvalitní.

Děkuji

Kromě těch potřebných co zabírají minimum tak samotná hra zabíra 1,2 gb v procesech a využítí fyzické paměti je na 93% asi. Prohlížeč a všechno ostatní mám vyplé jelikož to ani nemá smysl zapínat jinak bych na to čekal hodinu.

No, jsem ochoten do vyřešení tohoto problému dát max. 2000,-, takže jestli jsou nějaké lepší co by tam pasovaly byl bych rád. Co třeba nějaký externí disk, ten by nepomohl? Kromě toho jako úložiště se dají použít i efektivněji, nebo se pletu?

Po vložení jenom 1 nebo obou ramek do zbývajících slotů to začne pískat, ikdyž tam přidám pouze jednu. Když tam nechám jednu starou a přidám tu novou tak ve vlastnostech systému to píše 4 GB ale v závorce k tomu že použitelné pouze 2 GB. Co s tím? Mimo jiné na nových ramkách je 1.5V a na těch starých je napsáno 1.7V - 1.9V.

Aha, dobře. Pak nějaká instalace nebo tak něco probíhá sama pokud teda nahradím ty staré za další 2x 2gb které k tomu přikoupím? Jelikož si PC vybral ty staré když tam byly obě zapojené tak doufám že se nenajde další chyba kvůli které by to pípalo.

Ty nové jedou v pohodě a možná i lépe než ty předchozí, ovšem 1 z těch 4 slotů je špatný a RAMka v něm způsobuje pískání a mimo jiné je tak blbě umístěn pod nějakým chladičem s větrákem nad základní deskou. Takže zbývá 3. slot, mohu do něj dát 4gb ramku? Nechci kupovat zase další 2x4gb ramky, jinak bych se spokojil s dalšími 2gb což by dohromady bylo 6gb ramek.

Můžu to zkusit ještě jednou ikdyž jsem tam pořádek dělal když jsem to rozebíral. Ale jak říkám, je to umístěné tak že musím použít trochu násilí abych ji tam vůbec umístil a pak ještě upevnil. Nerad bych ji ohnul/zlomil nebo urval ten chladič. Jinak jak to mám mít zapojené abych využil ten dual channel? To moc nechápu.

Dočetl jsem se ještě něco o barvách těch slotů že jsou rozdílné. Teď ty nové mám zapojené 1 v modrém slotu a druhou v bílém. Předtím ty staré ramky byly obě v bílém slotu a ten který je vadný je modrý. Nevím jestli teda je vadný nebo třeba tam ta ramka nepatří?