Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kernel_data_inpage_error při zapnutí Google Chrome (Win 8.1)

Ahoj, o tomto problémů je na netu mnoho článků, tipů a rad, přesto píšu o radu.Mám notebook Lenovo M490s. Celou dobu vše v pořádku, včera mi při jednom spuštění vyskočila tahle chyba. A pak pokaždé když jsem zapnul Chrome (cca po minutě se sekne notebook, vyskočí ona chybová hláška a restartuje se). Děje se mi to pouze při použití Google Chrome.

Co jsem zkoušel?
- Memtest: nic mi nenašel, žádnou chybu.
- HDtune Harddisk Utility: při error scanu mi našel jeden poškozený oddíl
- Ovladače: všechny jsou aktuální (pouze IWD Bus Enumerator "blbne", cituji: "Toto zařízení nepracuje správně, protože systému Windows se nepodařilo načíst ovladače zařízením požadované. (Kód 31) Název objektu již existuje." - je tam dvakrát. Nevím jestli to na tom může mít nějaký vliv, raděj to však píšu).
- Prohlížeč událostí: přes něj jsem si zjistil kritickou chybu (viz odkaz obrázek)
mJy

Při rozkliknutí kritické chyby, jsou vlastnosti události následující:
Název protokolu:System
Zdroj: Microsoft-Windows-Kernel-Power
Datum: 7. 12. 2014 22:33:43
ID události: 41
Kategorie úlohy:(63)
Úroveň: Kritická
Klíčová slova: (2)
Uživatel: SYSTEM
Počítač: Lenovo
Popis:Systém se znovu restartoval, aniž by se předtím zcela vypnul. Tato chyba mohla být způsobena tím, že systém přestal reagovat, selhal nebo že došlo k neočekávané ztrátě napájení.
Kód XML události:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/ev ent">
<System>
<Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-Power" Guid="{331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}" />
<EventID>41</EventID>
<Version>3</Version>
<Level>1</Level>
<Task>63</Task>
<Opcode>0</Opcode>
<Keywords>0x8000000000000002</Keywords>
<TimeCreated SystemTime="2014-12-07T21:33:43.584747100Z" />
<EventRecordID>15313</EventRecordID>
<Correlation />
<Execution ProcessID="4" ThreadID="8" />
<Channel>System</Channel>
<Computer>Lenovo</Computer>
<Security UserID="S-1-5-18" />
</System>
<EventData>
<Data Name="BugcheckCode">122</Data>
<Data Name="BugcheckParameter1">0x4</Data>
<Data Name="BugcheckParameter2">0x0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter3">0xffffe00118928010</Data >
<Data Name="BugcheckParameter4">0x18f680c</Data>
<Data Name="SleepInProgress">0</Data>
<Data Name="PowerButtonTimestamp">0</Data>
<Data Name="BootAppStatus">0</Data>
</EventData>
</Event>

V čem může být chyba? Nebo spíš jinak. Notebook je ještě v záruce, má cenu jej reklamovat nebo se jedná u chybu, která se dá "opravit" vlastnoručně doma, nebo by problém mohlo vyřešit obnova systému win?

Díky za jakýkoli názor, tip, radu!!

- pises, ze ti nejde 1 konkretna aplikacia - len SW problem (jadro/kernel Chrome je poskodene-poskodeny subor v ktorom sa nachadza - cize urcite nie dovod na reklamaciu
- HDtune ti ukazal chybu na particii

riesenie
- spusti si cmd ako spravca a napis tam: chkdsk X: (namiesto X: si dosad tvoj diskovy odiel, napr. C:) /f /r
- ak mas viac diskovych oddielov, tak zopakuj postup aj s ostatnymi particiami (diskami)
- odinstaluj kompletne Chrome a nainstaluj nanovo

- aby sa vylucila pripadna HW chyba disku - spusti si diagnosticky test cez utilitu od vyrobcu svojho HDD, najdes ju napriklad na UltimateBootCD, ktory si stiahnes a bud vypalis na CD alebo hodis na flasku a z tohto media potom nabootujues a nechas spustit test, ak test prebehne v pohode tak je HDD po HW stranke v poriadku (znacku svojho disku najdes aj v Spravcovi zariadeni)