Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení síťové jednotky ve Win7

Zdravim,
mam síťový disk (NAS) a v něm je jako OS NAS4Free. Když to ve Win 7 (Pro) připojim jako síťovou jednotku (zatrhnuto Znovu připojit při přihlášení), bez problémů se připojí. Ale po restartu PC se mi v systray objeví bublina: Opětovné připojení některých síťových jednotek se nezdařilo a u ikony v Počítač se objeví červený křížek (viz obr.). Do NASu se ale i přesto bez problémů dostanu, takže je to jen kosmetický problém.
Nastavení NAS4Free viz obr., heslo tam nikde žádné nemám. Zkoušel jsem MAx Protocol změnit na SMB2, ale nepomohlo.
Lze to nějak vyřešit, aby se ta bublina a křížek neobjevovaly? Ve Win XP se toto neděje.

[4SCAM.jpg]

[J6ptw.jpg]

Zdravim,
obnovuji téma. Nakonec to připojování NASu zrealizuju přes příkaz

net use X: \\IP_NASu\NAS /user:jmeno_uzivatele

uložený jako .bat, bez problémů to funguje když tento soubor ručně spustím.
Když ho ale vložím do Po spuštění, aby se mi NAS připojil automaticky při přihlášení, spustí se ještě před tím, než je navázáno LAN připojení a NAS se tak nepřipojí.
Lze do toho příkazu něco přidat, aby se spouštěl s 10 vteřinovým zpožděním? Popř. jestli by to šlo v příkazu .vbs?
PS: Vím, že by to šlo udělat přes Plánovač úloh, ale tam je minimální zpoždění 30 vteřin.

No to je take riesenie, sice funkcne, ale ak chces vediet, kde je problem vysvetlim ti to.
Podstata problemu je, ze Vista a vyssie zacali pouzivat NTLMv2 "povinne", takze je obcas problem s logovanim niektorych verzii.
Niektorym uzivatelom pomaha vraj ak rucne pridaju zaznam do credential manazera. Nicmenej lepsi sposob je uprava pravidiel bezpecnost cez gpedit. V konfiguracii pc, nastaveni systemu a moznostiach zabezpecenia si najdi polozku, kde povedz OS, aby dovolil pouzivat na autentifikaciu aj na nizsej urovni pod NTLMv2.