Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vysoká teplota CPU

Speedfan mi píše teplotu CPU 62-82 stupňů, je nutné si teď kupovat nějaký chladič? Protože mě jel PC do ted co jsem si všiml řech teplot, v pohodě. Popř. jaký chladič mi doporučíte? Můj procesor: Intel Core I5 2500K 3.3 Ghz

1. Obvody, které mimo jiné řídí ventilátory a sledují všelijaké údaje, vyrábí pár výrobců a jako univerzální. Což znamená, že není jeden typ pro jednu desku každého možného výrobce.
2. Co který výrobce u daného typu použije, to je na něm a obvykle výrobce ZD k tomu dodává příslušnou aplikaci pro redmondské os a příslušně upraví BIOS, který je též polotovar.
3. Různé aplikace třetích stan mohou ukazovat všelicos.