Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD pro syna

Dobrý den,

synovi jsem koupila počítač, který mi byl při objednávce sestaven a dodán již složený.
Dokoupila jsem mu ještě SSD, na který jsem tehdy neměla peníze.

Jak tam ten SSD disk mám dát? Máte nějaký návod? A co vše k tomu mám dokoupit?
Nemám nikoho kdo by to za mě udělal, takže bych byla moc ráda, kdyby mi poradil někdo tady.

Synovi je 10 let.

Pokud potřebujete nějaké další informace, dejte vědět, já se vám pokusím vaše dotazy zodpovědět. Nevím, na co všechno se mám podívat a co vám tu sem napsat.
Je to tento SSD disk http://pevne-disky.heureka.cz/kingston-ssdnow-v300 -240gb-2_5-sataiii-sv300s37a-240g/

PC: http://www.alfa.cz/basket.php?items=_1RWT012IAW012 LDW012L7R011Y0R012N000100BN012O4B012I910110NT01

Aby SSD mělo smysl, tak je potřeba aby na něm byl nainstalovaný nejméně operační systém, lépe pak i nejpoužívanější aplikace. Ty jsou ale v současné době na HDD, takže to bude vyžadovat přinejlepším naklonování toho disku, v horším případě celou novou instalaci.
Ani jedno z toho ale není úplně primitivní operace. Nebylo by lepší to někomu svěřit do rukou?

Aha takže už jinak nic co by ho drželo na místě nebo tak nebudu potřebovat ?

Promiňte že se nedržím struktury odpovědí, vždy, když dám odpovědět na reakci, tak se to vloží jako odpověď na původní dotaz...

Rozumím - tak mockrát děkuji, já se s tím nějak porvu a kdyžtak napíšu, jak sem dopadla :)

Když píšu odpověď, vždy tam vidím ten příspěvek, na který reaguji .. pak dám vložit a ono se to stejně vloží normálně

Vždyť píšu, že vidím příspěvek toho, na koho odpovídám. Teď odpovídám na Vás - touchwood. Vidím tam nahoře váš příspěvek, když dám Vložit, vloží se jako normální (ne odpověď).

Zdravím,

měl jsem stejný problém jako zakladatelka vlákna - taktéž to psalo jako odpověď na původní dotaz.
Nakonec jsem zjistil, že to dělá jeden software na rodičovskou ochranu - vždycky nějak upravil URL a pak se tam správně nepředal index toho, na jaký příspěvek se odpovídá.

V pocitaci, jehoz odkaz jsi sem dala neni zadny pevny disk?

V zasade budes potrebovat SSD disk, SATA kabel, volny konektor pro SATA napajeni na tvem zdroji nebo koupit redukci z molex a redukci z 3,5" pozice v tvem PC na 2,5", coz je velikost tveho SSD disku.

Zapojis a nainstalujes na SSD operacni system a ovladace.

Paní tam však uvedla odkaz na PC, jehož CASE neobsahuje pozici pro 2,5 palcový HDD.

S jednostranným přimontováním nemám dobrou zkušenost - jistě, kdo chce ušetřit, proč ne, ale téměř vždy se vyskytl problém s tím, že disk pak rezonoval s tou krytkou na mechaniku vepředu. Samozřejmě, že SSD se to netýká, ale přesto, přijde mi to jako řešení BFU - prostě to tam nějak mrsknu a uvidíme, co to udělá.