Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Venkovní IP kamera

Ahoj!

Potřeboval bych poradit nějakou IP kameru, požadavky mám následující:

- rozumná kvalita (rád bych poznal, kdo na kameře je, alespoň tedy 720p),
- venkovní (NEBUDE na ni pršet, ani sněžit, ale bude venku v mrazu - jestli teda někdy v nížinách mrznout bude :-P),
- nejlépe napájení přes PoE - nechce se mi tahat ven ještě napájecí kabel,
- wifi není potřeba, potřebuji připojení přes UTP,
- NEJLÉPE, aby kamera měla širší záběr, nebo jak se tomu říká, aby šlo vidět i trochu do boků... 360tky jsou moc drahé, ale nevím, jestli něco takového vůbec je,
- trošku antivandal provedení, není v mém zájmu, aby mi to někdo sestřelil cihlou,
- záznam na SD kartu by byl boží :-)

Cenový limit neurčuji, jako chtěl bych poměr cena / kvalita, ale zase za to nechci dát nějak moc peněz...

Zkusíte mi někdo poradit? Díky za tipy :-)

Vivotek aj ked by som si este rozmyslel ten zaznam na SD kartu...zostrelim kameru, zoberiem zo sebou aj so zaznamom a co potom?
Sirsi zaber sa vola varifokalny objektiv. Ja som moc zastancm varifokalov neni, ale ak je to poziadavka da sa dokupit a vymenit pripadne na niektorych modeloch.
Nepises nic o nocnom videni a tam mas moznosti 3. Bud nocny prisvit, alebo prisvit dokpis, pretoze kamery maju casto citlivost 0.1 luxu, takze ti staci pomaly svit mesiaca alebo das vedla kamery led lampu, ktoru zapnes na casovac, ci na detektor pohybu.

Ahoj, díky za odpověď.

Ta SD karta by byla přidaná hodnota. Nikdo nemusí vědět, jak ta kamera funguje, sama o sobě kamera udělá respekt - jde spíše o to, aby se před určitou budovou nescházely večer party mladších lidí, kteří tam dělali bordel (flašky, cigarety) + bude to vlastně u vchodu, takže když je zaměstnanec v budově, může sledovat, kdo se snaží vstoupit dovnitř.

Asi bude potřeba přísvit IR diodami, je tam celkem tma (jen ten měsíc, no).

SD karta je síce fajn ("pridaná hodnota"), ale v prípade potreby budeš vonkajšiu (uzavretú) kameru demontovať, aby si kartu vybral? Myslím, že SD karta má zmysel pri vnútorných kamerách, kde sa dá karta jednoducho a ľahko vybrať...
Doporučujem dome kameru s prisvietením v antivandal prevedení (vydrží úder basebalovou pálkou). Objektív 2,8 (3,6) mm a áno 720p myslím, že to je minimum na tých pár metrov blízko vchodu.
Výrobcu nedoporučím, nebudem robiť reklamu a tiež neviem aký finančný limit máš, určite nie nejaký "noname" z Metra apod...