Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehřívání procesoru

Zdravím,
z neznámého důvodu se mi přehřívá procesor, nebo alespoň tvrdí, že se přehřívá. Předpokládal jsem, že je to větrákem nicméně po výměně větráku se nic nezměnilo. Nicméně žádné teplo v blízkosti procesoru jsem fyzicky nezaznamenal, avšak softwarově se mi ukazuje průměrná teplota jádra okolo 90 stupňů celsia. Napadlo mě, že by to mohlo být softwarem (vir), ale zkoušel jsem to projet antivirem a nic nenašel. Počítač je vyčištěný jak softwarově, tak hardwarově.

Procesor: Intel i5 CPU core (4jádro) 750 2,67 GHz
OS: Windows 7 Home Premium

Parametry: 5exum4

Prosím o radu.

- vymenu vetraku ste si robil sam, alebo to robili v servise?
- ak vravite, ze na vyduchu neregistrujete salajuce teplo a pritom sa Vam CPU prehrieva, tak su 2 mozne priciny:

1. nieje zapojeny fan(samotna vrtulka chladica, cize sa netoci) - zapojit (konektor sa spravidla nachadza v blizkosti patice CPU)
2. pri vymene chladica niekto zabudol naniest teplovodivu pastu - chladic dat dole, ocistit chladic aj CPU (najprv mechanicky handrou a potom liehom), naniest novu pastu (napr. AC MX2, MX4) staci male mnozstvo na stred CPU a chladic spat osadit