Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Omylem 2x instalovaný Windows

Dobry den
Jsem tu dnes poprve tak nevim jeste kde hledat,proto nove tema.
Potreboval bych prosim poradit(zacatecnik s pc),byl jsem tak sikovny ze jsem omylem castecne nainstaloval Windowsy na ,,Dcko,, ale stopnul jsem to a nainstaloval je na ,,C,, Nevim ale jak dostat pryc z ,,Dcka,,winndows.Smazat cely disk nemuzu,mam tam hodne veci a nemam to kam premistit.Je nejaka moznost to opravit a smazat?Moc dekuji kdyz nekdo poradi.

stiahni si Slax linux (do google napis SLAX linux), prichystaj si prazdnu flashku, postupuj podla pokynov na stranke Slax (nahratie stiahnutych suborov na flashku a jej nastavenie aby bootovala-spustil sa z nej operacny system SLAX linux), potom restart PC, pocas nabiehania stlacaj F12,F11 pripadne iny klaves (kedze neviem aku mas dosku, prip. notebook, kazdy to ma trochu ine), potom si vyber ze chces bootovat z flashky (zobrazi sa ti jej znacka), das enter a vuala Slax ti nabehne, na ploche budes mat odkaz (nieco podobne ako tento PC), tam si najdes tie zlozky co som ti napisal vyssie a vymazes ich, potom restart a vyberies flashku z PC

viac polopate to napisdat neviem - fotograficku pamat nemam