Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Harddisk je pomalý

Zdravím, nedávno jsem v harddisku vyměňoval printed circuit board (ta předchozí se rozbila)..

Windows 7 se mi normálně nabootuje a vše funguje jak má, až na to že tam teď běží všechno děsně pomalu.
Třeba když chci otevřít složku, trvá to tak minutu. Nebo když otevírám *.mp3, trvá to taky tak minutu nebo dvě, ale potom co se otevře, hraje to normálně.

Dělal jsem i kompletní checkdisk, ten proběhl bez problému.

Napadá někoho jak to spravit aby to zas běželo rychle? Naformátovat a znovu nainstalovat OS?

- aky je pouzivany OS?
- ak je SMART status po vymene OK a aj komplet diagnostika utilitou vyrobcu prebehla v poriadku, pozrel by som sa v akom rezime momentalne funguje (ak ide o IDE HDD v rezime PIO, ak ide SATA HDD - native IDE mode a znovu rezim PIO)

Windows 7
No ten checkdisk v biosu proběhl celej v poho.
Speedfan - SMART vrací "no error" a u většiny hodnot je zelený kroužek "ok" :)

Jinak HDD mám Hitachi ATA, v device manageru jsou položky:

ATA Channel 0
ATA Channel 1
ATA Channel 4
ATA Channel 5
Standartní řadič AHCI 1.0 s rozhraním Serial ATA

bios dokopy ziadny test HDD pri poste nerobi, len zisti pripojene jednotky, v jednotlivych ATA chan. najst svoj HDD a pozriet v akom mode bezi, co znamena, ze vacsina je OK?, stiahnut utilitu od Hitachi na diagnostiku HDD, prip. UltimateBootCD (tam sa tiez nachadza) nabootovat z flashky kde ta utilita/Ulti... bude dat spravit kompletny test (cca 1 hod.)

žasnu nad nápadem měnit dps - ani stejná revize plošáku ještě nemusí znamenat úspěch, což vidíš na vlastní myš.
disk je připojený k diskovému řadiči v chipsetu, který se taky pouzdří do bga, zpod něhož se voda špatně vysušuje. když byl ten notebůů při vodních hrátkách pod napětím - co od něho ještě čekáš?