Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový notebook se seká please help

Ahoj
Mám od včerejšká notebook lenovo --> http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-z50-75-black-d22 02607.htm

A kdyz zapnu nejakou hru tak se mi proste sem tam sekne nebo lepe řečeno nejede plynule.. Dival jsem se na recenze a par lidi psalo ze jim to normalne rozjede aspon na stredni detajly ty nejnovejší hry ja si tam stahl hearthstone ( karetní hra) kterou rozjedete snad aji na totalnim wooden pc ale proste se mi to seká a nevim co s tim driver na grafiku by mel byt nainstalovany aji jsem ho pro jistotu instaloval... A řekl bych že je blbost aby se to sekalo protože je to docela vykonný notebook bych řekl .. nevíte nekdo co s tim prosím ? :/ Jsem z toho špatnej kort když ten notebook je uplně nový . :(

- zaprve stiahnut z AMD najnovsi ovladac na mobilnu VGA
- zadruhe - prikupit 1 ks DDR3L 4GB 16000 MHz RAM - pri crosfire zapojeni (VGA co je v CPU a tej dedikovanej) nebude cely graficky system brzdeny 64b pamat zbernicou - tu urobili pani z Lenova chybu

- nie nepomohlo, s verziou OS to nema nic spolocne
- je potrebne pouzit najnovsi driver zo stranok AMD na mobilnu VGA, v tvojom pripade sa na ovladace grafik zo stranok Lenova mozes vykaslat - kombinacia AMD+AMD (VGA v CPU ako aj dedikovana su nielen od jedneho vyrobcu ale aj z rovnakej generacie)
- je potrebne doplnit dalsi modul RAM, ako som ti napisal vyssie - nedochadza tu ku klasickemu prepinaniu medzi VGA ale pri potrebe vykonu sa rovno zapina crosfire zapojenie oboch VGA a to je brzdene jednokanalovym pripojenim RAM (pouzity len 1 RAM modul), po doplneni druheho sa tento problem vyriesi (bude sa vyuzivat 128b zbernica namiesto 64b)

- NB mal predinstalovany OS?
- bude potrebne pozorovat zataz CPU a aj to co ho vytazuje
- ak tam bol OS predinstalovany, tak to znovu pani z Lenova posrali, ja osobne predinstalovane OS od akehokolvek vyrobcu nemusim, vsetkym zakaznikom som vzdy robil cistu instalaciu OS s pouzitim licencneho cisla, prave koly tomu ze tam vsetci pchaju hovadiny (stare softy, trial verzie programov, milion vlastnych drbnutych utilit)

Jojo ntb mel nainstalovany windows 8,1 + dalsich tisic hovadin ve stylu Lenovo store , lenovo utility, lenovo touch bla bla bla... takze si taky rikam jestli nahoodou není zapnutých hodně programů a tudiz se ten ntb celej seká ..

a myslim si že se o to víc posílila teorie, že je to těma osmičkama nebo víc spíš tím, že to je předinstalovaný ... kdybych to přeinstaloval a nainstaloval znova osmičky, tak by to možná nedělalo, není to systémem, ale nějakým nastavením co tam

- ak mate licencny stitok nalepeny zozadu na NB, tak by som asi spravil jednu normalnu cistu instalaciu, ak nie (Asus zenbooky to mali takto riesene), pouzit utilitu PRODUKEY, ktora ukaze prave pouzivane licencne cislo, to si opysat a pouzit pri instalacii
- zo stranok lenova po instalacii OS stiahnut a nainstalovat len ovladace (okrem VGA a cipsetu - tie stiahnut zo stranok AMD, dovod je napisany vyssie), prip. pouzit najnovsi Bios

- blbosti pises ty, v tomto konkretnom pripade na 100% pojdu najnovsie ovladace od vyrobcu cipov, u ostatnych ma napisane aby pouzil zo stranok vyrobcu NB
- u inych dvoj grafikovych konfiguracii NB, v 95% pripadov bez najmensich problemov funguje ovladac cipsetu najnovsi zo stranok vyrobcu cipsetu (Intel, AMD), ovladac integrovanejk grafiky v CPU sa musi pouzit zo stranok vyrobvu daneho NB, a ovladac od dedikovanej grafiky znovu najnovsi od vyrobvu cipu (AMD, Nvidia) takto to funguje v 95% pripadov
- tych zvysnych 5% su drbnute konfiguracie starej VGA a noveho CPU (AMD) a naopak, ano vtedy to funguje len z ovladacmi zo stranok vyrobcu NB
- v pripade konfiguracie NB len s jednou grafikou (bud len VGA integrovana v CPU, alebo dedikovana VGA s tym ze integrovana VGA v CPU je vyrobcom NB uplne vypnuta) na 100% funguju najnovsie ovladace od cipsetu zo stranok vyrobcu daneho cipsetu (Intel,AMD) a najnovsie ovladace od vyrobcu GPU (AMD, Nvidia, Intel)

Ty v tom uděláš takový bordel, že chudáci herní noťasáři.
Výrobce tech plasťáků garantuje jen ovladače které sám otestoval a upravil a jen on vydá, pokud to uzná za důležité, aktualizaci.
To, že ne vždy tak koná je už jiná otázka.
(každý hloupý si koupí "herní" plast krám a když zjistí, že mu hry neběží jak si vysnil, nebo mu to nakecal prodejce, rozesere ovladače hlava nehlava a nakonec tady bulí co s tím)

- ja nemozem za to, ze ked si chce dat niekto ovladace do poriadku, tak nevie citat a/alebo nema ani elementarne znalosti o HW co pouziva, uz som x-krat videl ako ludia nadavali ze im nejde to a hento a pritom si stiahli ovladace na uplne iny HW ako maju (casta chyba je zamena desktopoveho HW s mobilnym)
- vyrobcovia v drvivej vacsine pripadov z vysoka seru na aktualizaciu ovladacov na svojich strankach
- pri starych ovladacoch okrem hier maju problemy aj novsie programi (novsie ako nainstalovane ovladace) pracujuce v 3D alebo s opencl ci cuda, hlavne zvyknu byt problemy s akceleraciou videa

- aj tak vzdy vravim, ked nieco neviem, tak si necham spravit! Ak ma boli slepak tak si ho nebudem vyberat sam podla nejakeho video navodu na youtube,ale navstivim lekara.

takze uz mas nahodene vsetky ovladace?
rozklikni este ovladac grafiky to je jedno ktorej, prejdi na kartu ovladac a pozri si datum vytvorenia ovladaca, mal by tam byt datum 20.11.2014
bios - pri spustani NB drz FN a stlacaj F2, tak sa dostanes do biosu a stade vypis tie polozky aj ich nastavenia

inak sorry moja chyba, mal som ta upozornit aby si najprv urobil ten bios a az potom vsetko ostatne, ale nic sa nedeje, len VGA a cipset budes musiet este raz nainstalovat.

se omlouvam ze otravuju ale nebyl by primo odkaz na tu ramku abych nahodou nekoupil uplne neco jinyho jsem na to fakt debil .. uprimne :D

ja jsem si prave myslel ze kdyz mam 8gb ram tak to bude stačit .. to je hodne bych rekl ale jak rikam nevyznam se v tom

OK nepotrebujes uz nic viac, ja som si nevsimol, ze mas tam 8 GB a to dual znamena dvojkanalove zapojenie alebo inak sirka pam. zbernice je v tvojom pripade 128 bitova, a presne o to mi slo aby tam bolo dvojkanalove zapojenie.
tieto NB sa hodne predavaju s 4GB RAM a tak som automaticky predpokladal ze aj ty mas ten.

aha takhle :) no ja už mam asi vsechno akorat ty windows update už se mi stahuje instaluje tak 15 minut a je tam furt 0% tak nevim jak dlouho to potrvá a potom by to už melo fungovat asi nejspis vse ne ? jako prohlížeč se mi neseká vubec jede to dobře ale zadnou hru jsem nezkoušel .. a ani nevím na jaky hry si tenhle notebook muže trumfnout rozjede nejaky novější hry ?

spustit na tom spustis vsetko, len necakaj zazraky, pri plnom rozliseni budes musiet u narocnych hier znizovat detaily, niekde viac niekde menej, ber to tak ze tvoj NB ma +- polovicny vykon ako PS4 (graficky, vypoctovy CPU vykon je niekde na cca 60% z PS4)